🇵🇱 ZAKŁADY BADAŃ I ATESTACJI „ZETOM” EN
PetrochemiaWoda i ściekiMateriałyBudownictwoŚrodowiskoElektronika
ZAKŁADY BADAŃ I ATESTACJI „ZETOM” to laboratorium akredytowane przez PCA pod numerem AB 024 (Katowice, Polska). Zakres akredytacji obejmuje 286 metod badawczych w obszarach: Petrochemia, Woda i ścieki, Materiały, Budownictwo. Badane obiekty to m.in.: Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami, Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe, Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe, Kuchnie na paliwa stałe. Najczęściej stosowane techniki: Metoda termoelektryczna, Metoda piezorezystancyjna, Metoda CLD, - OGC (3,5 – 960) mg/m3; Metoda FID, Emisja CO2; NO, NO….
W skrócie
- Numer akredytacji: PCA AB 024
- Liczba metod w zakresie: 286
- Rodzajów badanych obiektów: 66
- Stosowanych technik: 32
- Miasto: Katowice, Polska
- Numer akredytacji
- AB 024
- Jednostka akredytująca
- PCA
- Adres
- im. PROF. F. STAUBA W KATOWICACH Sp. z o.o., LABORATORIUM BADAWCZE I WZORCUJĄCE - ZESPÓŁ ds. BADAŃ, ul. Ks. Bpa H. Bednorza 17, 40-384 Katowice
- Miasto
- Katowice, Polska
Co bada to laboratorium (66)
- Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami — 41 metod
- Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe — 40 metod
- Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe — 38 metod
- Kuchnie na paliwa stałe — 34 metody
- Kotły i urządzenia grzewcze — 28 metod
- Oprawy oświetleniowe — 12 metod
- Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte — 10 metod
- Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne — 8 metod
- Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce przeznaczone do przewozu jednego lub więcej dzieci o masie do 15 kg każde, nie napędzone silnikiem, nie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych — 7 metod
- Wyroby metalowe - stal do zbrojenia betonu - zgrzewane siatki zbrojeniowe - stal do sprężania betonu — 4 metody
- Kotły grzewcze z automatycznym zasypem paliwa — 3 metody
- Kotły grzewcze z ręcznym zasypem paliwa — 3 metody
- Maszyny przemysłowe — 3 metody
- Materiały elektroizolacyjne stałe — 3 metody
- Akumulacyjne ogrzewacze pomieszczeń — 1 metoda
- i 51 więcej
Stosowane techniki badawcze (32)
- Metoda termoelektryczna — 13 metod
- Metoda piezorezystancyjna — 9 metod
- Metoda CLD, - OGC (3,5 – 960) mg/m3; Metoda FID, Emisja CO2; NO, NOx, OGC (z obliczeń) — 4 metody
- Metoda elektromagnetyczna — 4 metody
- Metoda rezystancyjna; Metoda piezorezystancyjna — 4 metody
- Metoda tensometryczna — 4 metody
- Metoda termoelektryczna, IR — 4 metody
- Metoda: Przetwornik mocy z przekładnią prądową — 4 metody
- Metoda bezpośrednia — 3 metody
- Metoda IR — 3 metody
- Metoda: grawimetryczna — 3 metody
- Metoda paramagnetyczna - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 750) mg/m3; Metoda NDIR - NO (10,25 – 500) mg/m3 - NOx (16,0 – 780) mg/m3; Metoda CLD - OGC (3,5 – 960) mg/m; Metoda FID; Metoda grawimetryczna — 2 metody
- Metoda paramagnetyczna, - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 2000) mg/m3; Metoda NDIR — 2 metody
- Metoda paramagnetyczna, - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 2000) mg/m3; Metoda NDIR, Emisja CO (z obliczeń) — 2 metody
- Metoda termoelektryczna; Metoda rezystancyjna; Metoda termoelektryczna; Metoda piezorezystancyjna — 2 metody
- i 17 więcej
Pracownie (4)
- Pracownia Urządzeń Grzewczych — 188 metod
- Pracownia Elektrotechniczna — 71 metod
- Pracownia Mechaniczna — 22 metody
- Pracownia Długości i Kąta — 1 metoda
Lokalizacje laboratorium
- ZAKŁADY BADAŃ I ATESTACJI „ZETOM” (siedziba główna) — ul. Ks. Bpa H. Bednorza 17, 40-384 Katowice
- LABORATORIUM BADAWCZE I WZORCUJĄCE - ZESPÓŁ ds. BADAŃ — ul. Ks. Bpa H. Bednorza 17
- Pracownia Elektrotechniczna — ul. Ks. Bpa H. Bednorza 17, 40-384 Katowice
- Dział 4 z wyłączeniem p. 4.20, 4.24
- Pracownia Urządzeń Grzewczych — ul. Ks. Bpa H. Bednorza 17, 40-384 Katowice
- Pracownia Mechaniczna — ul. Ks. Bpa H. Bednorza 17, 40-384 Katowice
- Punkt: 9
- Pracownia Długości i Kąta — ul. Ks. Bpa H. Bednorza 17, 40-384 Katowice
Informacje o certyfikacie
- Data wydania
- 06.11.2026
- Wydanie nr
- 36
Zakres akredytacji — metody badawcze (286)
| Lp. | Przedmiot badań | Metodyka / Parametry | Technika | Dokument odniesienia | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pracownia Elektrotechniczna | |||||
| 1 | Materiały elektroizolacyjne stałe | Wytrzymałość dielektryczna Zakres (0 – 30) kV |
PN-EN 60243-1:2013-12 | ||
| 2 | Materiały elektroizolacyjne stałe | Badania oparte na stosowaniu rozżarzonego / gorącego drutu, Próba wciskania kulki | PN-EN 60695-2-10:2013-12 | PN-EN IEC 60695-2-10:2022-07 | PN-EN 60695-2-11:2005 | PN-EN 60695-2-11:2015-02 | PN-EN 60695-2-12:2011+A1:2014-10 | PN-EN IEC 60695-2-12:2022-06 | PN-EN 60695-2-13:2011+A1:2014-10 | PN-EN IEC 60695-2-11:2022-07 | PN-EN IEC 60695-2-13:2022-05 | PN-EN 60695-10-2 :2014-10 | ||
| 3 | Materiały elektroizolacyjne stałe | Odporność na prądy pełzające | PN-EN 60112:2003+A1:2010 | ||
| 4 | Materiały elektroizolacyjne, Przemysłowe sztywne płyty warstwowe na bazie żywic termoutwardzalnych do celów elektrycznych | Wymiary geometryczne Zakres do 500 mm Wytrzymałość mechaniczna Wytrzymałość na zginanie Wytrzymałość elektryczna Zakres (0 – 30) kV Chłonność wody Zakres do 900 mg |
PN-EN 60893-2:2005 p. 4 p. 5 p. 6.1, 6.3, 6.4, 6.5 p. 8.2 | ||
| 5 | Systemy listew instalacyjnych otwieranych i listew instalacyjnych zamkniętych do instalacji elektrycznych | Wytrzymałość mechaniczna Obciążenie listwy instalacyjnej Odporność na uderzenia Próba obciążenia zewnętrznego Zachowanie przez elementy systemu przykrycia przed dostępem Wytrzymałość elektryczna Izolacja elektryczna Wytrzymałość cieplna Odporność na ciepło Wpływy zewnętrzne Stopnie ochrony zapewniane przez obudowy (nie mniej niż IP20) |
PN-EN 50085-1:2010 p. 10 p. 11.2 p. 12 p. 14 | ||
| 6 | Tace grzejne | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-12:2004+A1:2008 | PN-EN 60335-2-12:2004/A2:2019-11 | PN-EN 60335-2-12:2004/A11:2019-11 | ||
| 7 | Kuchnie, kuchenki, piekarniki i podobne przyrządy z wyłączeniem kuchni indukcyjnych | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-6:2006+ A2:2008 +A11:2010+A12:2012+A13:2013-06 | PN-EN 60335-2-6:2015+A2:2008 +A11:2010+A12:2012+A13:2013-06 | PN-EN 60335-2-6:2015/A1:2020-07 | PN-EN 60335-2-6:2015-05/A11:2020-09 | ||
| 8 | Opiekacze, prodiże i podobne przyrządy | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-9:2007+A12:2008 +A13:2011 | PN-EN IEC 60335-2-9:2023-06 | PN-EN IEC 60335-2-9:2023-06/A11:2023-12 | ||
| 9 | Przyrządy do ogrzewania cieczy | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-15:2016-04 | PN-EN 60335-2-15:2016-04/A1:2021-11 | PN-EN 60335-2-15:2016-04/A2:2021-12 | PN-EN 60335-2-15:2016-04/A11:2018-10 | PN-EN 60335-2-15:2016-04/A12:2022-03 | ||
| 10 | Przenośne grzałki nurkowe | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-74:2008+A2:2010 | PN-EN 60335-2-74:2008/A11:2018-11 | ||
| 11 | Frytownice, patelnie i podobne przyrządy | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-13:2010 | PN-EN 60335-2-13:2010/A11:2012 | PN-EN 60335-2-13:2010/A1:2019-11 | ||
| 12 | Maszyny kuchenne | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-14:2009+A1:2009+ A11:2012 | PN-EN IEC 60335-2-14:2024-03 | PN-EN 60335-2-14:2009/A12:2016-03 | PN-EN IEC 60335-2-14:2024-03/A1:2024-06 | PN-EN IEC 60335-2-14:2024-03/A11:2024-09 | ||
| 13 | Żelazka elektryczne | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-3:2016 | PN-EN 60335-2-3:2016-03/ A1:2021-05 | ||
| 14 | Suszarki do ubrań i ręczników | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN IEC 60335-2-43:2021-03 | PN-EN IEC 60335-2-43:2021-03/A11:2021-05 | ||
| 15 | Urządzenia do pielęgnacji podłóg i urządzeń do czyszczenia na mokro | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-10:2004+A1:2008 | ||
| 16 | Odkurzacze i przyrządy czyszczące zasysające wodę | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed dostępem do części czynnych Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-2:2010+ A1:2013-05+A11:2013-05 | PN-EN IEC 60335-2-2:2024-02 | PN-EN IEC 60335-2-2:2024-02/A11:2024-04 | ||
| 17 | Ogrzewacze pomieszczeń | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-30:2010+AC:2010 +A11:2012+AC1:2015-02 | PN-EN 60335-2-30:2010/A1:2020-09 | PN-EN 60335-2-30:2010/A12:2021-02 | PN-EN 60335-2-30:2010/A2:2023-03 | PN-EN 60335-2-30:2010/A13:2023-04 | ||
| 18 | Akumulacyjne ogrzewacze wody | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-21:2021-11 | PN-EN 60335-2-21:2021-11/A1:2022-06 | ||
| 19 | Przepływowe ogrzewacze wody | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-35:2005+A1:2009 +AC:2007+A11:2011+A2:2011 | PN-EN 60335-2-35:2016-03 | PN-EN 60335-2-35:2016-03/A1:2020-05 | PN-EN 60335-2-35:2016-03/A2:2022-02 | ||
| 20 | Zespoły grzejne dla saun | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-53:2012 | PN-EN 60335-2-53:2012/A1:2023-09 | PN-EN 60335-2-53:2012/A2:2023-09 | PN-EN-60335-2-53:2012/A11:2023-10 | ||
| 21 | Przyrządy do masażu | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN IEC 60335-2-32:2021-11 | ||
| 22 | Przyrządy do pielęgnacji skóry lub włosów | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-23:2006+Ap1:2007 +A1:2008+A11:2010+A2:2015-03+AC 2012 | PN-EN IEC 60335-2-23:2023-10 | PN-EN IEC 60335-2-23:2023-10/A1:2023-12 | PN-EN IEC 60335-2-23:2023-10/A11:2024-02 | ||
| 23 | Koce i poduszki elektryczne | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-17:2013-06 | PN-EN 60335-2-17:2013-06/A1:2020-09 | PN-EN 60335-2-17:2013-06/A11:2019-11 | PN-EN 60335-2-17:2013-06/A2:2022-01 | ||
| 24 | Wentylatory | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-80:2007+A2:2009 | ||
| 25 | Nawilżacze powietrza | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-98:2009+A2:2009 | PN-EN 60335-2-98:2009/A11:2020-01 | ||
| 26 | Przenośne narzędzia grzejne i podobne przyrządy | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-45:2007+ A1:2008+A2:2012 | PN-EN 60335-2-45:2007/A11:2024-02 | ||
| 27 | Akumulacyjne ogrzewacze pomieszczeń | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Ścieralność i trwałość oznakowania Ochrona przed porażeniem elektrycznym Rozruch przyrządu z napędem silnikowym Pobór mocy i prądu moc do 18 kW prąd do 80 A Przyrost temperatury metodą nagrzewania do 1000°C Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze roboczej prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Odporność na wilgoć Stopień ochrony – kod IP od 00 do 67 Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy prąd upływowy do 50 mA napięcie probiercze do 5 kV Zabezpieczenie przed przeciążeniem transformatorów i obwodów zasilanych z transformatorów Odporność na zużycie Praca w warunkach nienormalnych Stateczność i zabezpieczenie od urazów mechanicznych Wytrzymałość mechaniczna Energia młota 0,2 J; 0,35 J; 0,5 J; 0,7 J Wytrzymałość elektryczna Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne odległość od 0,0 mm do 10,0 mm Odporność na wysoką temperaturę, żar do 1000°C Odporność na rdzewienie |
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03 | PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10 | PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11 | PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11 | PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05 | PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01 | PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04 | PN-EN 60335-2-61:2008+A2:2009 | PN-EN 60335-2-61:2008/A11:2020-06 | PN-EN 60335-2-61:2008/A12:2022-02 | ||
| 28 | Oprawy oświetleniowe | Wytrzymałość znakowania | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 3 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 29 | Oprawy oświetleniowe | Właściwości mechaniczne i elektryczne konstrukcji z wyłączeniem: wymagania dotyczące wibracji promieniowanie UV |
PN-EN 60598-1:2015-04 Dział 4 z wyłączeniem p. 4.20, 4.24 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 Dział 4 z wyłączeniem p. 4.20, 4.24 | ||
| 30 | Oprawy oświetleniowe | Poprawność okablowania zewnętrznego i wewnętrznego | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 5 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 31 | Oprawy oświetleniowe | Przystosowanie do uziemienia | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 7 | PN-EN 60598-1:2015-04/A :2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 32 | Oprawy oświetleniowe | Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym badanie wg p. 4. normy | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 8 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 33 | Oprawy oświetleniowe | Odporność na wnikanie pyłu, ciał stałych i wody od 00 do 67, Wymiary komory 1m x 1m x 1m, IP2X – IP6X, IPX1 – IPX7 | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 9 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 34 | Oprawy oświetleniowe | Rezystancja izolacji i wytrzymałość elektryczna, prąd rażeniowy, prąd przewodu ochronnego | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 10 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 35 | Oprawy oświetleniowe | Odstępy izolacyjne powierzchniowe i powietrzne | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 11 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 36 | Oprawy oświetleniowe | Próba trwałości i próba termiczna | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 12 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 37 | Oprawy oświetleniowe | Odporność na ciepło, ogień i prądy pełzające | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 13 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 38 | Oprawy oświetleniowe | Poprawność konstrukcji zacisków gwintowych | PN-EN 60598-1:2015-04 p. 14 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 39 | Oprawy oświetleniowe | Poprawność konstrukcji zacisków bezgwintowych i złączy elektrycznych | PN-EN 60598-1:2015-04 Dział 15 | PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07 | PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 | ||
| 40 | Oprawy oświetleniowe przenośne ogólnego przeznaczenia | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1 :2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-4:2002 | PN-EN 60598-2-4:2018-06 | ||
| 41 | Oprawy oświetleniowe stałe ogólnego przeznaczenia | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1 :2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-IEC 598-2-1:1994/Ap1:2000 | PN-EN IEC 60598-2-1:2021-09 | PN-EN IEC 60598-2-1:2021-09/Ap1: 2023-02 | ||
| 42 | Oprawy oświetleniowe ręczne | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1 :2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-8:2013-12 | ||
| 43 | Oprawy oświetleniowe wbudowywane | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1 :2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-2:2012 | PN-EN IEC 60598-2-2-2024-06 | ||
| 44 | Oprawy oświetleniowe drogowe i uliczne | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1 :2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-3:2006+A1:2012 | ||
| 45 | Girlandy świetlne | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-20:2015-07 | ||
| 46 | Węże świetlne | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-21:2015-07 z wyłączeniem p. 21.7.5 dla IP>20 | ||
| 47 | Przenośne oprawy oświetleniowe ogrodowe | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-7:2000 | ||
| 48 | Przenośne oprawy oświetleniowe dla dzieci | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-10:2005 +AC:2006 | ||
| 49 | Oprawy oświetleniowe do akwarium | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-11:2014-01 | PN-EN 60598-2-11:2014-01/A1:2023-03 | ||
| 50 | Oprawy oświetleniowe, Projektory iluminacyjne | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-5:2000 | PN-EN 60598-2-5:2016 | ||
| 51 | Oprawy oświetleniowe do stosowania w strefach klinicznych szpitali budynków opieki zdrowotnej | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-25:2000 +A1:2005 | ||
| 52 | Lampki nocne do montowania w gniazdach sieciowych | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-12:2013-12 | ||
| 53 | Oprawy oświetleniowe wbudowywane w podłoże | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-13:2007+A1:2012 | PN-EN 60598-2-13:2007/A2:2017-02 | PN-EN 60598-2-13:2007/A11:2021-09 | ||
| 54 | Oprawy oświetleniowe do basenów pływackich i podobnych zastosowań | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-18:2002+A1:2012 | PN-EN IEC 60598-2-18:2023-05 | ||
| 55 | Oprawy oświetleniowe napowietrzne | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-19:2002+AC:2006 | ||
| 56 | Oprawy oświetleniowe do oświetlenia awaryjnego | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-22:2015-01 | PN-EN 60598-2-22:2015-01/A1:2020-08 | PN-EN IEC 60598-2-22:2022-11 | ||
| 57 | Systemy oświetlenia ELV do żarówek | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN IEC 60598-2-23:2021-06 | ||
| 58 | Oprawy oświetleniowe o ograniczanych temperaturach powierzchni | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60598-2-24:2014-02 | ||
| 59 | Elektryczne systemy szynoprzewodowe zasilające do opraw oświetleniowych, Mieszane systemy zasilania klasy I i III | Cechy i właściwości wg normy przedmiotowej na oprawy oświetleniowe PN-EN 60598-1 2015-04 PN-EN 60598-1 2015-04/A1:2018-04 PN-EN IEC 60598-1 2021-07 PN-EN IEC 60598-1 2021-07/A11:2022-11 |
PN-EN 60570:2007 | PN-EN 60570:2007/A1:2018-07 | PN-EN 60570:2007/A2:2020-09 | ||
| 60 | Maszyny przemysłowe | Poprawność wyposażenia elektrycznego | PN-EN 60204-1:2010+AC:2011 za wyjątkiem p. 20.6 | ||
| 61 | Maszyny przemysłowe | Odstępy i odległości elementów sterujących maszyny Odległości bezpieczeństwa |
Instrukcja Badań QLiB - 0103 wyd. 02 z dnia 17.04.2000 r. | ||
| 62 | Maszyny przemysłowe | Wytrzymałość mechaniczna manipulatorów elementów sterowniczych Poprawność konstrukcji |
Instrukcja Badań QLiB - 1101 wyd. 01 z dnia 17.01.2000 r. | ||
| 63 | Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne | Zagrożenie ogniowe Badanie odporności cieplnej próba wciskania kulki |
PN-EN 60695-10-2:2014-10 | ||
| 64 | Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne | Zagrożenie ogniowe Badanie odporności cieplnej metoda badania oparta na stosowaniu rozżarzonego/gorącego drutu |
PN-EN 60695-2-10:2013-12 | PN-EN IEC 60695-2-10:2022-07 | ||
| 65 | Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne | Zagrożenie ogniowe Badanie odporności cieplnej metoda badania oparta na stosowaniu rozżarzonego /gorącego drutu – wyrobów gotowych |
PN-EN 60695-2-11:2015-02 | PN-EN IEC 60695-2-11:2022-07 | ||
| 66 | Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne | Zagrożenie ogniowe Badanie odporności cieplnej metoda badania oparta na stosowaniu rozżarzonego / gorącego drutu – materiałów |
PN-EN 60695-2-12:2011+A1:2014-10 | PN-EN IEC 60695-2-12:2022-06 | ||
| 67 | Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne | Zagrożenie ogniowe Badanie odporności cieplnej metoda badania rozżarzonym drutem zapalności materiałów |
PN-EN 60695-2-13:2011+A1:2014-10 | PN-EN IEC 60695-2-13:2022-05 | ||
| 68 | Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne | Zagrożenie ogniowe Badanie zagrożenia ogniowego metoda badania płomieniem igłowym |
PN-EN 60695-11-5:2007 | PN-EN 60695-11-5:2017-08 | ||
| 69 | Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne | Stopnie ochrony zapewnianej przez obudowy (Kod IP), Wymiary komory 1m x 1m x 1m, IP2X – IP6X, IPX1 – IPX7 | PN-EN 60529:2003+A2:2014-07 | ||
| 70 | Wyroby elektrotechniczne i elektroniczne | Badanie odporności na uderzenia (Kod IK) | PN-EN 60068-2-75:2000 | PN-EN 60068-2-75:2015-01 | PN-EN 62262:2003 | PN-EN 62262:2003/A1:2022-06 | PN-EN 62262:2003/Ap1:2022-01 | ||
| 71 | Kotły i ogrzewacze pomieszczeń | Cechy i właściwości dla potrzeb oceny bezpieczeństwa użytkowania: Wytrzymałość elektryczna oraz prąd upływowy w temperaturze pokojowej Połączenia uziemiające. Ciągłość uziemienia |
PN-EN 60335-2-102:2016 | PN-EN IEC 60335-2-102:2025-01 | PN-EN IEC 60335-2-102:2025-01/A11:2025-04 | ||
| Pracownia Urządzeń Grzewczych | |||||
| 72 | Kotły grzewcze z ręcznym zasypem paliwa | Badania cieplne: Moc cieplna Zakres (0 – 500) kW Temperatura wody wylotowej Temperatura wody na powrocie Temperatura wody zimniej Zakres (0 – 100 ) °C Temperatura otoczenia Zakres (0 – 110 ) °C Temperatura spalin wylotowych Zakres (0 – 300 ) °C Ciśnienie spalin: Zakres (-50 – 50) Pa |
Metoda termoelektryczna; Metoda rezystancyjna; Metoda termoelektryczna; Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.7 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.6 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.6 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.6 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.9 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8 | |
| 73 | Kotły grzewcze z ręcznym zasypem paliwa | Stężenie tlenu, ditlenku węgla, tlenku węgla, tlenku azotu, tlenków azotu, lotnych związków organicznych, O2 (0,38 – 21) % Stężenie pyłów w gazach spalinowych Zakres (1,0 – 200) mg/m3 |
Metoda paramagnetyczna, - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 750) mg/m3; Metoda NDIR - NO (10,25 – 500) mg/m3 - NOx (16,0 – 780) mg/m3; Metoda CLD - OGC (3,5 – 960) mg/m3; Metoda FID; Metoda grawimetryczna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.7 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.6 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.6 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.6 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.9 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8 | |
| 74 | Kotły grzewcze z ręcznym zasypem paliwa | Emisja tlenu, ditlenku węgla, tlenku węgla, tlenku azotu, tlenków azotu, lotnych związków organicznych, pyłu O2 (0,38 – 21) % Stężenie pyłów w gazach spalinowych Zakres (1,0 – 200) mg/m3 |
Metoda paramagnetyczna - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 750) mg/m3; Metoda NDIR - NO (10,25 – 500) mg/m3 - NOx (16,0 – 780) mg/m3; Metoda CLD - OGC (3,5 – 960) mg/m; Metoda FID; Metoda grawimetryczna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.9.1 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.9.3 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8.1 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8.1 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8.1 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.4 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.4 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.4 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.4 | |
| 75 | Kotły grzewcze z automatycznym zasypem paliwa | Badania cieplne: Moc cieplna Zakres (0 – 500) kW Temperatura wody wylotowej Temperatura wody na powrocie Temperatura wody zimniej Zakres (0 – 100 ) °C Temperatura otoczenia Zakres (0 – 110 ) °C Temperatura spalin wylotowych Zakres (0 – 300 ) °C Ciśnienie spalin: Zakres (-50 – 50) Pa |
Metoda termoelektryczna; Metoda rezystancyjna; Metoda termoelektryczna; Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.7 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.6 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.6 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.6 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.9 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8 | |
| 76 | Kotły grzewcze z automatycznym zasypem paliwa | Stężenie tlenu, ditlenku węgla, tlenku węgla, tlenku azotu, tlenków azotu, lotnych związków organicznych, O2 (0,38 – 21) % Stężenie pyłów w gazach spalinowych Zakres (1,0 – 200) mg/m3 |
Metoda paramagnetyczna - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 750) mg/m3; Metoda NDIR - NO (10,25 – 500) mg/m3 - NOx (16,0 – 780) mg/m3; Metoda CLD - OGC (3,5 – 960) mg/m3; Metoda FID; Metoda grawimetryczna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.7 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.6 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.6 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.6 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.9 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8 | |
| 77 | Kotły grzewcze z automatycznym zasypem paliwa | Emisja tlenu, ditlenku węgla, tlenku węgla, tlenku azotu, tlenków azotu, lotnych związków organicznych, pyłu O2 (0,38 – 21) % Stężenie pyłów w gazach spalinowych Zakres (1,0 – 200) mg/m3 |
Metoda paramagnetyczna - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 750) mg/m3; Metoda NDIR - NO (10,25 – 500) mg/m3 - NOx (16,0 – 780) mg/m3; Metoda CLD - OGC (3,5 – 960) mg/m; Metoda FID; Metoda grawimetryczna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.2 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.9.2 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.9.3 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8.2 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.4 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.4 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.4 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.4 | |
| 78 | Kotły i urządzenia grzewcze | Obciążenie cieplne na kotle Zakres (0 – 500) kW |
Metoda bezpośrednia | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.1 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.1 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.1 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.1 | |
| 79 | Kotły i urządzenia grzewcze | Moc cieplna (z obliczeń) | PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.1 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.1 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.1 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.1 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.2 | ||
| 80 | Kotły i urządzenia grzewcze | Nominalna moc cieplna Zakres (0 – 500) kW |
Metoda bezpośrednia | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.2 | |
| 81 | Kotły i urządzenia grzewcze | Minimalna moc cieplna Zakres (0 – 500) kW |
Metoda bezpośrednia | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.3 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.3 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.3 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.3 | |
| 82 | Kotły i urządzenia grzewcze | Weryfikacja nominalnej mocy cieplnej z kondensacją | PN-EN 303-5:2021-09 p 5.7.4 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.4 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.4 | ||
| 83 | Kotły i urządzenia grzewcze | Weryfikacja minimalnej mocy cieplne z kondensacją | PN-EN 303-5:2021-09 p 5.7.5 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.5 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.5 | ||
| 84 | Kotły i urządzenia grzewcze | Sprawność cieplna | Metoda bezpośrednia (z obliczeń) | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.4 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.6 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.6 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.6 | PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.3.1 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.2 | |
| 85 | Kotły i urządzenia grzewcze | Zużycie pomocniczej energii elektrycznej Zakres 0 – 2 kW |
Metoda: Przetwornik mocy z przekładnią prądową | PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.5 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.7 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.7 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.7 | |
| 86 | Kotły i urządzenia grzewcze | Sprawność cieplna | Metoda pośrednia (z obliczeń) | PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.3.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.3 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.3 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.3 | |
| 87 | Kotły i urządzenia grzewcze | Sprawność użytkowa nGCV (z obliczeń) | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.4 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.4 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.4 | ||
| 88 | Kotły i urządzenia grzewcze | Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń (z obliczeń) | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.5 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.5 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.5 | ||
| 89 | Kotły i urządzenia grzewcze | Wskaźnik efektywności energetycznej, EEI (z obliczeń) | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.6 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.6 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.6 | ||
| 90 | Kotły i urządzenia grzewcze | Sezonowe emisje z ogrzewania pomieszczeń Es (z obliczeń) | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.4.4 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.4.4 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.4.4 | ||
| 91 | Kotły i urządzenia grzewcze | Opór przepływu wody Ciśnienie wody Zakres (0 – 100) mBar |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.11 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.10 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.10 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.10 | |
| 92 | Kotły i urządzenia grzewcze | Temperatura powierzchni zewnętrznych Temperatura powierzchni Zakres (-50 – 250) °C Temperatura uchwytów Zakres (-40 – 250) °C |
Metoda: IR; Metoda termoelektryczna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.12 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.11 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.11 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.11 | |
| 93 | Kotły i urządzenia grzewcze | Weryfikacja składu kondensatu | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.12 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.12 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.12 | ||
| 94 | Kotły i urządzenia grzewcze | Działanie regulatora temperatury i ogranicznika temperatury bezpieczeństwa Zakres (0 – 110) °C |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.13 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.13 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.13 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.13 | |
| 95 | Kotły i urządzenia grzewcze | Działanie systemów szybko wyłączalnych | PN-EN 303-5:2012 p. 5.14 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.14 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.14 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.14 | ||
| 96 | Kotły i urządzenia grzewcze | Działanie urządzenia odprowadzającego ciepło nadmiarowe | PN-EN 303-5:2012 p. 5.15 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.15 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.15 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.15 | ||
| 97 | Kotły i urządzenia grzewcze | Bezpieczeństwo kotłów automatycznych w warunkach przepełnienia paliwem i przy zablokowaniu zasilenia paliwem | PN-EN 303-5:2012 p. 5.16.2 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.2 | ||
| 98 | Kotły i urządzenia grzewcze | Bezpieczeństwo kotłów przy zaniku dopływu powietrza | PN-EN 303-5:2012 p. 5.16.3 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.3 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.3 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.3 | ||
| 99 | Kotły i urządzenia grzewcze | Bezpieczeństwo kotłów w zakresie przewodzenia ciepła | PN-EN 303-5:2012 p. 5.16.4 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.4 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.4 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.4 | ||
| 100 | Kotły i urządzenia grzewcze | Bezpieczeństwo kotłów – badania dodatkowe w celu wykazania spełnienia wymagań bezpieczeństwa | PN-EN 303-5:2012 p. 5.16.5 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.5 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.5 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.5 | ||
| 101 | Kotły i urządzenia grzewcze | Bezpieczeństwo procesu kondensacji | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.17 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.17 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.17 | ||
| 102 | Kotły i urządzenia grzewcze | Dodatkowe badanie bezpieczeństwa kotłów z zewnętrznym dostarczaniem powietrza do komory spalania | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.18 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.18 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.18 | ||
| 103 | Kotły i urządzenia grzewcze | Wskaźnik wycieków | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.18.1 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.18.1 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.18.1 | ||
| 104 | Kotły i urządzenia grzewcze | Temperatura przyłącza dostarczającego powietrze do spalania Zakres (0 – 200 ) °C |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.18.2 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.18.2 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.18.2 | |
| 105 | Kotły i urządzenia grzewcze | Bezpieczeństwo funkcjonalne i ograniczenia projektowe spowodowane recyrkulacją spalin ze strumieniem powietrza dostarczanym do spalania O2 (0,38 – 21) % Ciśnienie spalin: Zakres (-50 – 50) Pa Ciśnienie otoczenia: Zakres (950 – 1050) hPa |
Metoda paramagnetyczna - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 750) mg/m3; Metoda NDIR - NO (10,25 – 500) mg/m3 - NOx (16,0 – 780) mg/m3; Metoda CLD - OGC (3,5 – 960) mg/m; Metoda FID; Metoda piezorezystancyjna; Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.18.3 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.18.3 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.18.3 | |
| 106 | Kotły z nadciśnieniem w komorze paleniskowej | Szczelność kanałów spalinowych Ciśnienie spalin: Zakres (-50 – 50) Pa |
Metoda: piezorezystancyjna | PN-EN 303-5:2012 p. 5.6 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.6 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.6 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.6 | |
| 107 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Parametry paliwa: | PN-EN 303-5:2012 p. 5.6 | PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.6 | PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.6 | EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.6 | ||
| 108 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Masa paliwa Zakres (0,01 – 30) kg Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda tensometryczna | PN-EN 13240:2008 p. A.4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.2 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 109 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Parametry spalin: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.2 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 110 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Temperatura spalin Zakres (0 – 300) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 13240:2008 p. A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.2, A.4.4.3 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 111 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Ciśnienie spalin: Zakres (-50 – 50) Pa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 13240:2008 p. A.2.3.4; A.4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.4; A.4 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2, A.4 „N” | |
| 112 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Stężenia tlenu, dwutlenku węgla, tlenku węgla: O2 (0,38 – 21) % Emisja CO (z obliczeń) Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda paramagnetyczna, - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 2000) mg/m3; Metoda NDIR | PN-EN 13240:2008 p. A.3, A.4.4.2, A.6. | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.3, A.4.4.2, A.6 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3, A.4, A.6 „N” | |
| 113 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Stężenia tlenku azotu, tlenków azotu (NO, NOx), OGC: NO (10,25 – 500) mg/m3 NOx (16,0 – 780) mg/m3 Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda CLD, - OGC (3,5 – 960) mg/m3; Metoda FID, Emisja CO2; NO, NOx, OGC (z obliczeń) | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6; Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5; Załącznik E | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2, A.3, A.4, A.6 „N” | |
| 114 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Parametry powietrza: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6; Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5; Załącznik E | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2, A.3, A.4, A.6 „N” | ||
| 115 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Temperatura otoczenia Zakres (0 – 110) °C Ciśnienie otoczenia: Zakres (800 – 1300 ) hPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda rezystancyjna; Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 13240:2008 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3, A.4 „N” | |
| 116 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Parametry wody: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3, A.4 „N” | ||
| 117 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Temperatura: Zakres (0 – 100 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 13240:2008 p. A.2.5, A.3, A.4.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.5 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3,A.4 „N” | |
| 118 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Strumień objętości wody: Zakres (0,1 – 25) m3/h |
Metoda elektromagnetyczna | PN-EN 13240:2008 p. A.2.5, A.3, A.4.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5, A.3, A.4.5 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3, A.4 | |
| 119 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Opór przepływu wody Ciśnienie wody Zakres (0 – 100) mBar Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2 „N” | |
| 120 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Bilans cieplny (z obliczeń): Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2 „N” | ||
| 121 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Moc cieplna doprowadzona z paliwem (1 – 85) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. 6.6, A.6.2.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2, A.6 „N” | ||
| 122 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Strata kominowa (5 – 40) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.1.1 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.2 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 123 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Straty niezupełnego spalania Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.1.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.3 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 124 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Strata niecałkowitego spalania Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A. 6.2.1.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.4 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 125 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Sprawność cieplna (20 – 95) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.1 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.1 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 126 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Łączna moc cieplna (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 127 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Moc cieplna obiegu wodnego (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.3 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 128 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Moc cieplna oddawana do pomieszczenia (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.4 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 129 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Strumień masy spalin (0,1 – 100) g/s Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.5 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 130 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Zawartość CO (O2=13%) (0,001 – 0,16)% Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 131 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Parametry techniczno-eksploatacyjne: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 132 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Temperatura narożnika pomiarowego i podłoża m. termoelektryczna (30 – 200) °C m. IR (35 – 500) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna, IR | PN-EN 13240:2008 p. A.4.7, A.4.8, A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.55.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 133 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Temperatura zasobnika paliwa Zakres ( 25 – 180 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda: IR | PN-EN 13240:2008 p. A.4.7, A.4.8, A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.55.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 134 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Temperatura uchwytów Zakres (-40 – 500 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 13240:2008 p. A.4.7, A.4.8, A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.55.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 135 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Szczelność przestrzeni wodnej (0,1 – 0,8) MPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.4.9.4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.6 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 136 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Termiczne zabezpieczenie odpływu, Temperatura wody (0 – 120) °C, Ciśnienie wody (0,1 – 0,3) MPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13240:2008 p. A.4.9.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 137 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Szczelność kanałów spalinowych (0,025 – 4) m3/h Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.11.2 | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 138 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Szczelność związana z emisją CO (z obliczeń) | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.9.1 | ||
| 139 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Zużycie pomocniczej energii elektrycznej Zakres (0 – 2) kW |
Metoda: Przetwornik mocy z przekładnią prądową | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.11 | |
| 140 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Próba bezpieczeństwa temperaturowego | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.4 | ||
| 141 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Próba bezpieczeństwa przy ciągu naturalnym | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.5 | ||
| 142 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Działanie ogranicznika temperatury bezpieczeństwa (0 – 110) °C | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | ||
| 143 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Zanik zasilania elektrycznego (0 – 110) °C | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | ||
| 144 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Zanik odbioru ciepła (0 – 110) °C, (0 – 5) % CO | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | ||
| 145 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Efektywność (z obliczeń) | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.5, A.6.2.1.6 | ||
| 146 | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe | Stężenie pyłów w spalinach Zakres (1 – 200) mg/m3 Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda: grawimetryczna | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3.1, 6.3.5, A.4.4.2, A.3,. Załącznik F | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. 4.6 „N“ | |
| 147 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Parametry paliwa: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3.1, 6.3.5, A.4.4.2, A.3,. Załącznik F | PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. 4.6 „N“ | ||
| 148 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Masa paliwa Zakres (0,1 – 1500) kg Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda tensometryczna | PN-EN 13229:2002 p. A.4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.2 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 149 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Parametry spalin: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.2 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 150 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Temperatura spalin Zakres (0 – 300 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 13229:2002 p. A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.2, A.4.4.3 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 151 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Ciśnienie spalin: Zakres (-50 – 50) Pa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 13229:2002 p. A.2.3.4; A.4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.4, A.4 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.2, A.4 „N” | |
| 152 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Stężenia tlenu, dwutlenku węgla, tlenku węgla: O2 (0,38 – 21) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda paramagnetyczna, - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 2000) mg/m3; Metoda NDIR, Emisja CO (z obliczeń) | PN-EN 13229:2002 p. A.4.4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.3, A.4.4.2, A.6 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.3, A.4, A.6 „N” | |
| 153 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Stężenia tlenku azotu, tlenków azotu (NO, NOx), OGC: NO (10,25 – 500) mg/m3 NOx (16,0 – 780) mg/m3 Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda CLD, - OGC (3,5 – 960) mg/m3; Metoda FID, Emisja CO2; NO, NOx, OGC (z obliczeń) | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6, Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5, Załącznik E | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.2, A.3, A.6 „N” | |
| 154 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Parametry powietrza: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6, Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5, Załącznik E | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.2, A.3, A.6 „N” | ||
| 155 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Temperatura otoczenia Zakres (0 – 110 ) °C Ciśnienie otoczenia: Zakres (800 – 1300 ) hPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda rezystancyjna; Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 13229:2002 p. A.1.1, A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.4.3, A6 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.3, A.4, A.6 „N” | |
| 156 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Parametry wody: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.1.1, A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.4.3, A6 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.3, A.4, A.6 „N” | ||
| 157 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Temperatura: Zakres (0 – 100 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 13229:2002 p. A.2.5, A.3, A.4.5.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.5.2 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 158 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Strumień objętości wody: Zakres (0,1-25) m3/h Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda elektromagnetyczna | PN-EN 13229:2002 p. A.2.5, A.3, A.4.5.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.5.2 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 159 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Opór przepływu wody Ciśnienie wody Zakres (0 – 100) mBar Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.2 „N” | |
| 160 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Bilans cieplny (z obliczeń): Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.2 „N” | ||
| 161 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Moc cieplna doprowadzona z paliwem (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 162 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Strata kominowa (5 – 40) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.1.1 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.2 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 163 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Straty niezupełnego spalania Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.1.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.3 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 164 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Strata niecałkowitego spalania Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.1.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.4 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 165 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Sprawność cieplna (20 – 95) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.1 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.1 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 166 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Łączna moc cieplna (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 167 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Moc cieplna obiegu wodnego (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.3 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 168 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Moc cieplna oddawana do pomieszczenia (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.4 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 169 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Strumień masy spalin (0,1 – 100) g/s Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.5 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 170 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Zawartość CO (O2=13%) (0,001 – 0,16)% Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 171 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Parametry techniczno-eksploatacyjne: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 172 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Temperatura narożnika pomiarowego i podłoża m. termoelektryczna (30 – 200) °C m. IR (35 – 500) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna, IR | PN-EN 13229:2002 p. A.4.7; A.4.8; A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 5.5, 5.6, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 „N” | |
| 173 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Temperatura zasobnika paliwa Zakres (25 – 180) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda IR | PN-EN 13229:2002 p. A.4.7; A.4.8; A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 5.5, 5.6, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 „N” | |
| 174 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Temperatura uchwytów Zakres (-40 – 250 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 13229:2002 p. A.4.7; A.4.8; A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 5.5, 5.6, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 „N” | |
| 175 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Szczelność przestrzeni wodnej (0,1 – 0,8) MPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.4.9.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.6 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 5.3.3, A.4.10 „N” | ||
| 176 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Termiczne zabezpieczenie odpływu, Temperatura wody (0÷120) °C, Ciśnienie wody (0,1÷0,3) MPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 13229:2002 p. A.4.9.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 177 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Szczelność kanałów spalinowych (0,025 – 4) m3/h Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.11.2 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 178 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Szczelność związana z emisją CO (z obliczeń) | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.9.1 | ||
| 179 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Zużycie pomocniczej energii elektrycznej Zakres (0 – 2) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda: Przetwornik mocy z przekładnią prądową | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.11 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 4.7.9, 4.7.10, 4.7.11 „N” | |
| 180 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Próba bezpieczeństwa temperaturowego | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.4 | ||
| 181 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Próba bezpieczeństwa przy ciągu naturalnym | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.5 | ||
| 182 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Działanie ogranicznika temperatury bezpieczeństwa (0 – 110) °C | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | ||
| 183 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Efektywność (z obliczeń), Sezonowa efektywność ogrzewania pomieszczeń (z obliczeń), EEI (z obliczeń) Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.5, A.6.2.1.6 | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 4.7.7, 4.7.8 „N” | ||
| 184 | Wkłady kominkowe wraz z kominkami na paliwa stałe | Stężenie pyłów w spalinach Zakres (1 – 200) mg/m3 Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda grawimetryczna | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3.1, 6.3.5, A.4.4.2, A.3,. Załącznik F | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 4.5 „N” | |
| 185 | Kuchnie na paliwa stałe | Parametry paliwa: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3.1, 6.3.5, A.4.4.2, A.3,. Załącznik F | PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 4.5 „N” | ||
| 186 | Kuchnie na paliwa stałe | Masa paliwa Zakres (0,1 – 1500) kg Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda tensometryczna | PN-EN 12815:2004 p. A.4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.2 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.3, A.4 „N” | |
| 187 | Kuchnie na paliwa stałe | Parametry spalin: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.2 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.3, A.4 „N” | ||
| 188 | Kuchnie na paliwa stałe | Temperatura spalin Zakres (0 – 300 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 12815:2004 p. A.2.3.2; A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.2, A.4 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 189 | Kuchnie na paliwa stałe | Ciśnienie spalin: Zakres (-50 – 50) Pa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 12815:2004 p. A.2.3.2; A.4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.2, A.4. | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p.A.2, A.4 „N” | |
| 190 | Kuchnie na paliwa stałe | Stężenia tlenu, dwutlenku węgla, tlenku węgla: O2 (0,38 – 21) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda paramagnetyczna, - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 2000) mg/m3; Metoda NDIR, Emisja CO (z obliczeń) | PN-EN 12815:2004 p. A.2.3, A.3, A.4.4.2, A.6. | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3, A.4.4.2 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.3,A.4, A.6 „N” | |
| 191 | Kuchnie na paliwa stałe | Stężenia tlenku azotu, tlenków azotu (NO, NOx), OGC: NO (10,25 – 500) mg/m3 NOx (16,0 – 780) mg/m3 Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda CLD, - OGC (3,5 – 960) mg/m3; Metoda FID, Emisja CO2; NO, NOx, OGC (z obliczeń) | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6, Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5; Załącznik E | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2, A.3, A.4, A.6 „N” | |
| 192 | Kuchnie na paliwa stałe | Parametry powietrza: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6, Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5; Załącznik E | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2, A.3, A.4, A.6 „N” | ||
| 193 | Kuchnie na paliwa stałe | Temperatura otoczenia Zakres (0 – 110 ) °C Ciśnienie otoczenia: Zakres (800 – 1300 ) hPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda rezystancyjna; Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 12815:2004 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3, A.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.1, A.3, A.4.4.3, A6 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.1 „N” | |
| 194 | Kuchnie na paliwa stałe | Parametry wody: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3, A.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.1, A.3, A.4.4.3, A6 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.1 „N” | ||
| 195 | Kuchnie na paliwa stałe | Temperatura: Zakres (0 – 100 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 12815:2004 p. A.2.5, A.4.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5, A.4.5.2 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2, A.4 „N” | |
| 196 | Kuchnie na paliwa stałe | Strumień objętości wody: Zakres (0,1-25) m3/h Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda elektromagnetyczna | PN-EN 12815:2004 p. A.2.5, A.4.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5, A.4.5.2 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2, A.4 „N” | |
| 197 | Kuchnie na paliwa stałe | Opór przepływu wody Ciśnienie wody Zakres (0 – 100) mBar Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2 „N” | |
| 198 | Kuchnie na paliwa stałe | Bilans cieplny (z obliczeń): Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2 „N” | ||
| 199 | Kuchnie na paliwa stałe | Moc cieplna doprowadzona z paliwem (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.2, A.4.9, A.4.12, A.6.2.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.5, A.4.8, A.4.9, A.6 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 200 | Kuchnie na paliwa stałe | Strata kominowa (5 – 40) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.4, A.6.2.1.1 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.2 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 201 | Kuchnie na paliwa stałe | Straty niezupełnego spalania Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.4, A.6.2.1.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.4, A.6.2.1.3 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 202 | Kuchnie na paliwa stałe | Strata niecałkowitego spalania Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.6, A.6.2.1.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.4, A.6.2.1.4 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 203 | Kuchnie na paliwa stałe | Sprawność cieplna (20 – 95) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.1 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.1 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 204 | Kuchnie na paliwa stałe | Łączna moc cieplna (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 205 | Kuchnie na paliwa stałe | Moc cieplna obiegu wodnego (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.3 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 206 | Kuchnie na paliwa stałe | Moc cieplna oddawana do pomieszczenia (1 – 100) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.4 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 207 | Kuchnie na paliwa stałe | Strumień masy spalin (0,1 – 100) g/s Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.5 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 208 | Kuchnie na paliwa stałe | Zawartość CO (O2=13%) (0,001 – 0,16) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 209 | Kuchnie na paliwa stałe | Parametry techniczno-eksploatacyjne: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 210 | Kuchnie na paliwa stałe | Temperatura narożnika pomiarowego i podłoża m. termoelektryczna (30 – 200)oC m. IR (35 – 500) oC Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna, IR | PN-EN 12815:2004 p. A.4.8, A.4.9, A.4.10, A.4.12, A.4.16 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4, A.4.301.1, A.4.301.2, A.4.301.3 „N” | |
| 211 | Kuchnie na paliwa stałe | Temperatura zasobnika paliwa Zakres (25 – 180) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda IR | PN-EN 12815:2004 p. A.4.8, A.4.9, A.4.10, A.4.12, A.4.16 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4, A.4.301.1, A.4.301.2, A.4.301.3 „N” | |
| 212 | Kuchnie na paliwa stałe | Temperatura uchwytów Zakres (-40 – 1000 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda: Termoelektryczna | PN-EN 12815:2004 p. A.4.8, A.4.9, A.4.10, A.4.12, A.4.16 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4, A.4.301.1, A.4.301.2, A.4.301.3 „N” | |
| 213 | Kuchnie na paliwa stałe | Szczelność przestrzeni wodnej (0,1 – 0,8) MPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.17 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.6 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 214 | Kuchnie na paliwa stałe | Termiczne zabezpieczenie odpływu, Temperatura wody (0 – 120) °C, Ciśnienie wody (0,1 – 0,3) MPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.18 | PN-EN 16510:2018-08 p. A.4.10.7 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 215 | Kuchnie na paliwa stałe | Gotowanie, Temperatura wody (0 – 100) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.10 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4.301.2, A.4.302 „N” | ||
| 216 | Kuchnie na paliwa stałe | Pieczenie Temperatura powietrza (0 – 300) oC Masa obciążenia (0,1 – 10) kg Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12815:2004 p. A.4.11 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p.A.4.301.3, A.4.301.4, A.4.301.5 „N” | ||
| 217 | Kuchnie na paliwa stałe | Szczelność kanałów spalinowych (0,025 – 4) m3/h Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.3, A.4.11.2 | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. 5.9 „N” | ||
| 218 | Kuchnie na paliwa stałe | Stężenie pyłów w spalinach Zakres (1 – 200) mg/m3 Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda: grawimetryczna | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3.1, 6.3.5, A.4.4.2, A.3,. Załącznik F | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. 4.5 „N” | |
| 219 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Parametry paliwa: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3.1, 6.3.5, A.4.4.2, A.3,. Załącznik F | PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. 4.5 „N” | ||
| 220 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Masa paliwa Zakres (0,1 – 1500) kg Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda tensometryczna | PN-EN 14785:2009 p. A3, A 4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.2, A.4.3, Załącznik B | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.3, A.4, A.4.2, A.4.3 „N” | |
| 221 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Parametry spalin: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A3, A 4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.2, A.4.3, Załącznik B | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.3, A.4, A.4.2, A.4.3 „N” | ||
| 222 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Temperatura spalin Zakres (0 ÷ 300) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 14785:2009 p. A.2.3.2, A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.4.3 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.7.2, 4.7.3, A.3, A.4 „N” | |
| 223 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Ciśnienie spalin Zakres (-50 – 50) Pa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 14785:2009 p. A.2.3.4; A4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.4, A.6.2 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.7.4, 4.7.5, A.2, A.4 „N” | |
| 224 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Stężenia tlenu, dwutlenku węgla, tlenku węgla: O2 (0,38 – 21) % Emisja CO (z obliczeń) Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda paramagnetyczna, - CO2 (0,3 – 18) % - CO (12,5 – 2000) mg/m3; Metoda NDIR | PN-EN 14785:2009 p. A.2.3.3, A.4.4.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.3, A.4.4.2, A.3, A.6 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.3, A.2, A.4 „N” | |
| 225 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Stężenia tlenku azotu, tlenków azotu (NO, NOx), OGC: NO (10,25 – 500) mg/m3 NOx (16,0 – 780) mg/m3 Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda CLD, - OGC (3,5 – 960) mg/m3; Metoda FID, Emisja CO2; NO, NOx, OGC (z obliczeń) | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3; A.2; A.3; A.6; Załącznik D.2.2; D.3, D.4, D.5; Załącznik E | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.4, 4.5, A2, A.3, A.4, A.6 „N” | |
| 226 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Parametry powietrza: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3; A.2; A.3; A.6; Załącznik D.2.2; D.3, D.4, D.5; Załącznik E | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.4, 4.5, A2, A.3, A.4, A.6 „N” | ||
| 227 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Temperatura otoczenia Zakres (0 – 110) °C Ciśnienie otoczenia: Zakres (800 – 1300 ) hPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda rezystancyjna; Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 14785:2009 p. A.1.1, A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.4.3, A6 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.1, A.4 „N” | |
| 228 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Parametry wody: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.1.1, A.4.4.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.4.3, A6 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.1, A.4 „N” | ||
| 229 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Temperatura: Zakres (0 – 100 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 14785:2009 p. A.2.5; A.4.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.5.2 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 230 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Strumień objętości wody: Zakres (0,1 – 25) m3/h Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda elektromagnetyczna | PN-EN 14785:2009 p. A.2.5, A.4.5. | PN-EN 16510-1:2023-06 A.4.5.2 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4 „N” | |
| 231 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Opór przepływu wody Ciśnienie wody Zakres (0 – 100) mBar Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda piezorezystancyjna | PN-EN 16510-1:2023-06 A.2.5 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.2 „N” | |
| 232 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Bilans cieplny (z obliczeń): Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 A.2.5 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.2 „N” | ||
| 233 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Moc cieplna doprowadzona z paliwem (1 – 50) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 234 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Strata kominowa (5 – 40) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.1.1 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.2 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 235 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Straty niezupełnego spalania Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.1.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.3 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 236 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Strata niecałkowitego spalania Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.1.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.4 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 237 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Sprawność cieplna (20 – 95) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.1 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.1 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.3, 4.8.6, A.6 „N” | ||
| 238 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Łączna moc cieplna (1 – 50) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.2 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.1, 4.8.4, A.6 „N” | ||
| 239 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Moc cieplna obiegu wodnego (1 – 50) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.3 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.3 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.2, 4.8.5, A.6 „N” | ||
| 240 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Moc cieplna oddawana do pomieszczenia (1 – 50) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.4 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.4 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 241 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Strumień masy spalin (0,1 – 100) g/s Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.5 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.12, A.6.2.5 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.7.6, 4.7.7, A.6 „N” | ||
| 242 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Zawartość CO (O2=13%) (0,001 – 0,16) % Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 243 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Parametry techniczno-eksploatacyjne: Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.6 „N” | ||
| 244 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Temperatura narożnika pomiarowego i podłoża m. termoelektryczna (30 – 200) °C m. IR (35 – 500) oC Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna, IR | PN-EN 14785:2009 p. A.2.2; A.4.7; A.4.8; A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 5.5.1, 5.5.2, 5.6, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10, A.6 „N” | |
| 245 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Temperatura zasobnika paliwa Zakres (25 – 180) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda IR | PN-EN 14785:2009 p. A.2.2; A.4.7; A.4.8; A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 5.5.1, 5.5.2, 5.6, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10, A.6 „N” | |
| 246 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Temperatura uchwytów Zakres (-40 – 250 ) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda termoelektryczna | PN-EN 14785:2009 p. A.2.2; A.4.7; A.4.8; A.4.9 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 5.5.1, 5.5.2, 5.6, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10, A.6 „N” | |
| 247 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Szczelność przestrzeni wodnej (0,1 – 0,8) MPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.4.9.2 | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.6 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 5.3.3 „N” | ||
| 248 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Szczelność kanałów spalinowych (0,025 – 4) m3/h Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.11.2 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 5.1.2, 5.1.3, A.4.11, A.4.11.2.2, A.4.11.2.3 „N” | ||
| 249 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Termiczne zabezpieczenie odpływu, Temperatura wody (0 – 120) °C, Ciśnienie wody (0,1 – 0,3) MPa Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 14785:2009 p. A.4.9.3 ” | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4 „N” | ||
| 250 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Bezpieczeństwo: Temperatura powietrza (0 – 300) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.601 A.4.602 „N” | ||
| 251 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Szczelność związana z emisją CO (z obliczeń) | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.9.1 | ||
| 252 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Zużycie pomocniczej energii elektrycznej Zakres (0 – 2) kW Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda: Przetwornik mocy z przekładnią prądową | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.11 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.9, 4.8.10, 4.8.11 „N” | |
| 253 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Próba bezpieczeństwa temperaturowego | PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.4 | ||
| 254 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Próba bezpieczeństwa przy ciągu naturalnym Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.5 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.10.5 „N” | ||
| 255 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Działanie ogranicznika temperatury bezpieczeństwa (0 – 110) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.10.601.1 „N” | ||
| 256 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Zanik zasilania elektrycznego (0 – 110) °C Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.10.601.2 „N” | ||
| 257 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Zanik odbioru ciepła (0 – 110) °C, (0 – 5) % CO Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.10.601.3 „N” | ||
| 258 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Efektywność (z obliczeń), Sezonowa efektywność ogrzewania pomieszczeń (z obliczeń), EEI (z obliczeń) Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.5, A.6.2.1.6 | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.7, 4.8.8 „N” | ||
| 259 | Ogrzewacze pomieszczeń opalane peletami | Stężenie pyłów w spalinach Zakres (1 – 200) mg/m3 Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
Metoda: grawimetryczna | PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3.1, 6.3.5, A.4.4.2, A.3,. Załącznik F | PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.6 „N” | |
| Pracownia Mechaniczna | |||||
| 260 | Wyroby metalowe - stal do zbrojenia betonu - zgrzewane siatki zbrojeniowe - stal do sprężania betonu | Podatność do odkształceń plastycznych – zginanie kąt zgięcia do 180° |
Metoda: Próba zginania | PN-EN ISO 7438:2021-04 | PN-EN ISO 15630-1:2019 p. 6 | PN-EN ISO 15630-2:2019 p. 6 | PN-EN ISO 15630-3:2025 p. 6 | |
| 261 | Wyroby metalowe - stal do zbrojenia betonu - zgrzewane siatki zbrojeniowe - stal do sprężania betonu | Podatność do odkształceń plastycznych – odginanie | Metoda: Próba odginania | PN-EN ISO 15630-1:2019 p.7 | PN-EN ISO 15630-3:2025 p. 7 | |
| 262 | Wyroby metalowe - stal do zbrojenia betonu - zgrzewane siatki zbrojeniowe - stal do sprężania betonu | Ścinanie połączenia zgrzewanego Siła ścinania połączenia zgrzewanego – Fs Zakres do 1000 kN |
PN-EN ISO 15630-2:2019 p. 7 | ||
| 263 | Wyroby metalowe - stal do zbrojenia betonu - zgrzewane siatki zbrojeniowe - stal do sprężania betonu | Własności mechaniczne: umowna granica plastyczności Rp wyraźna granica plastyczności Re wytrzymałość Rm wydłużenie A, Agt przewężenie Z siła do 1000 kN |
Metoda: Próba rozciągania w temp. pokojowej | PN-EN ISO 6892-1:2020-05 Metoda B | PN-EN ISO 15630-1:2019 p. 5 | PN-EN ISO 15630-2:2019 p. 5 | PN-EN ISO 15630-3:2025 p. 5 | |
| 264 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Twardość HBW do 650 HBW kulka o 2,5; 5,0; 10,0 mm |
Metoda Brinella | PN-EN ISO 6506-1:2014 | |
| 265 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Twardość HV Zakres HV 0,2; HV 1; HV 5; HV 10; HV 30 |
Metoda Vickersa | PN-EN ISO 6507-1:2024-04 | |
| 266 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Twardość HR Zakres skala A, B, C |
Metoda Rockwella | PN-EN ISO 6508-1:2024-06 | |
| 267 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Własności mechaniczne: umowna granica plastyczności Rp wyraźna granica plastyczności Re wytrzymałość Rm wydłużenie A przewężenie Z siła do 1000 kN |
Metoda: Próba rozciągania w temp. pokojowej | PN-EN ISO 6892-1:2020-05 Metoda B | PN-88/M-69710 | PN-EN ISO 4136:2022-12 | PN-EN ISO 5178:2019-04 | |
| 268 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Praca łamania KV2; KU2 Energia początkowa młota : 300 J w temp. 23°C ± 5°C w temp. obniżonej do -40°C Próba udarności sposobem Charpy’ego |
PN-EN ISO 148-1:2017 | PN-EN ISO 9016:2022-09 | ||
| 269 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Podatność do odkształceń plastycznych zginanie i/lub zginanie doczołowych złączy spawanych lub zgrzewanych kąt zgięcia do 180° |
Metoda: Próba zginania | PN-EN ISO 7438:2021-04 | PN-EN ISO 5173:2023-06 | |
| 270 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Podatność na odkształcenia plastyczne przeginanie dwukierunkowe drutu drut o średnicy: poniżej 6,0 mm |
PN-ISO 7801:1996 | ||
| 271 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Podatność na odkształcenia plastyczne próba zginania rur w postaci pasków |
PN-EN ISO 8491:2005 | ||
| 272 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Podatność na odkształcenia plastyczne próba spłaszczania |
PN-EN ISO 8492:2014 | ||
| 273 | Wyroby metalowe: - druty - rury - blachy - taśmy - doczołowe złącza spajane - kształtowniki otwarte i zamknięte | Podatność na odkształcenia plastyczne próba roztłaczania Zakres o średnicy poniżej 100 mm |
PN-EN ISO 8493:2005 | ||
| 274 | Wyroby metalowe i tworzywa sztuczne | Statyczna próba ściskania Wytrzymałość na ściskanie: Rc Zakres do 1000 kN |
Instrukcja Badań QLiB-1310 wydanie 02 z dnia 15.04.2019 r. | ||
| 275 | Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce przeznaczone do przewozu jednego lub więcej dzieci o masie do 15 kg każde, nie napędzone silnikiem, nie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych | Pomiary kątowe i liniowe ukształtowania elementów konstrukcyjnych i własności geometrycznych obiektu Zakresy (0 – 268)o , (0 – 2000) mm |
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.1.1.2.18.1.2.28.4.2.18.6.18.6.28.8.2.58.9.2 | ||
| 276 | Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce przeznaczone do przewozu jednego lub więcej dzieci o masie do 15 kg każde, nie napędzone silnikiem, nie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych | Pomiary sił i przemieszczeń przy wytrzymałości i trwałości systemu zapięć Zakresy (0 –1000) N, (0 – 2000) mm |
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.1.3.2.28.1.3.2.38.1.3.2.48.1.3.2.5 | ||
| 277 | Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce przeznaczone do przewozu jednego lub więcej dzieci o masie do 15 kg każde, nie napędzone silnikiem, nie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych | Pomiary sił i momentu siły przy wytrzymałości i trwałości systemów blokujących Zakresy (0 – 1000) N, (0 – 20) Nm |
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.3.5.1.2.28.3.5.1.2.38.3.5.1.2.4 | ||
| 278 | Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce przeznaczone do przewozu jednego lub więcej dzieci o masie do 15 kg każde, nie napędzone silnikiem, nie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych | Narażenie siłą i pomiary wielkości liniowych przy wytrzymałości i trwałości urządzeń do parkowania i hamulców Zakresy (0 – 2000) mm, (0 – 1000) N, Zakresy (0 – 20) Nm Ograniczenia metody: max. rozstaw osi wózka do 1100 mm |
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.8.2 z wył. 8.8.2.6 | ||
| 279 | Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce przeznaczone do przewozu jednego lub więcej dzieci o masie do 15 kg każde, nie napędzone silnikiem, nie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych | Stateczność wózka na platformie pochyłej 12o oraz stateczność wzdłużna gondoli, Ograniczenia metody: max. rozstaw osi wózka do 1100 mm | PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.9.1.28.9.2.2 | ||
| 280 | Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce przeznaczone do przewozu jednego lub więcej dzieci o masie do 15 kg każde, nie napędzone silnikiem, nie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych | Badania funkcjonalne poprzez narażenia siłą/ciężarem, momentem siły w zakresie: Utrzymanie kuli w siedziskach przeznaczonych od narodzin Zagrożenia związane z zadławieniem i połknięciem Badanie uchwytów do przenoszenia gondoli Badanie na nierównej powierzchni Wytrzymałość dynamiczna Wytrzymałość kół Trwałość uchwytów Zakresy (0 – 2000) mm, (0–1000) N, Zakresy (0 – 50) kg, (0 – 20) Nm |
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.1.1.2.28.2.1.28.2.2.28.3.2.28.3.38.3.48.4.2.28.5.2.18.5.2.28.5.2.38.10.1.28.10.3.28.10.4.28.10.5.28.10.6.2.28.10.6.2.38.10.6.2.48.10.2.2 | ||
| 281 | Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce przeznaczone do przewozu jednego lub więcej dzieci o masie do 15 kg każde, nie napędzone silnikiem, nie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych | Trwałość oznakowania | Metoda: pocierania zwilżoną tkaniną | PN-EN 1888-1+A1:2022-09 Punkt: 9 | |
| Pracownia Długości i Kąta | |||||
| 282 | Wyroby o wymiarach do 1000 mm: Wyroby metalowe: Stal do sprężania i zbrojenia betonu: - pręty, druty, zgrzewane siatki zbrojeniowe o powierzchni profilowanej/żebrowanej - pręty, druty, zgrzewane siatki zbrojeniowe o powierzchni gładkiej - splot linowe/liny o powierzchni profilowanej/żebrowanej i gładkiej, Wyroby profilowane: - kształtowniki otwarte i zamknięte | Pomiar geometrii: wymiary, kształt, kierunek, położenie. Masa na jednostkę długości. Zakres (0 – 3000) mm: geometria użebrowania współczynnik fR, kąt nachylenia żeber. Masa na jednostkę długości. średnica, odchyłka okrągłości (owalność). Masa na jednostkę długości. średnica splotu/liny, średnica drutu, skok linii śrubowej. Masa na jednostkę długości. wymiary, kształt, kierunek, położenie, średnica, grubość ścianki. Masa na jednostkę długości. |
Instrukcja Badań QLiB-0301 wydanie 07 z dnia 02.02.2026 r. | PN-EN ISO 15630-1:2019 p.10, 11, 12 | PN-EN ISO 15630-3:2025 p.14, 15, 16 | Instrukcja Badań QLiB-0301 wydanie 07 z dnia 02.02.2026 r. | PN-EN ISO 15630-1:2019 p.10, 11, 12 | PN-EN ISO 15630-3:2025 p.14, 15, 16 | Instrukcja Badań QLiB-0301 wydanie 07 z dnia 02.02.2026 r. | PN-EN ISO 15630-1:2019 p.10, 12 | PN-EN ISO 15630-3:2025 p.14, 15, 16 | Instrukcja Badań QLiB-0301 wydanie 07 z dnia 02.02.2026 r. | PN-EN ISO 15630-3:2019 p.14, 16 | Instrukcja Badań QLiB-0301 wydanie 07 z dnia 02.02.2026 r. | ||
| Metody badawcze | |||||
| 283 | Mieszkaniowe urządzenia spalające paliwo stałe | OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH NA PODSTAWIE BADAŃ, OBLICZEŃ, TABELARYCZNYCH WARTOŚCI LUB OPISOWEJ DOKUMENTACJI WYROBU BUDOWLANEGO (System 3) Numer decyzji Komisji 99/471/WE Zharmonizowane specyfikacje techniczne EN 16510-2-1:2022 Obszar regulowany: Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego (Załącznik V, pkt 2, ppkt. 3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
EN 16510-2-1:2022 | Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L 88 z 4.4.2011 z późn. zm.) | ||
| 284 | Mieszkaniowe urządzenia spalające paliwo stałe. Urządzenia zabudowane, w tym z otwartym ogniem. | OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH NA PODSTAWIE BADAŃ, OBLICZEŃ, TABELARYCZNYCH WARTOŚCI LUB OPISOWEJ DOKUMENTACJI WYROBU BUDOWLANEGO (System 3) Numer decyzji Komisji 99/471/WE Zharmonizowane specyfikacje techniczne EN 16510-2-2:2022 Obszar regulowany: Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego (Załącznik V, pkt 2, ppkt. 3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
EN 16510-2-2:2022 | Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L 88 z 4.4.2011 z późn. zm.) | ||
| 285 | Mieszkaniowe urządzenia spalające paliwo stałe. Kuchenki | OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH NA PODSTAWIE BADAŃ, OBLICZEŃ, TABELARYCZNYCH WARTOŚCI LUB OPISOWEJ DOKUMENTACJI WYROBU BUDOWLANEGO (System 3) Numer decyzji Komisji 99/471/WE Zharmonizowane specyfikacje techniczne EN 16510-2-3:2022 Obszar regulowany: Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego (Załącznik V, pkt 2, ppkt. 3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
EN 16510-2-3:2022 | Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L 88 z 4.4.2011 z późn. zm.) | ||
| 286 | Mieszkaniowe urządzenia spalające paliwo stałe. Ogrzewacze pokojowe, urządzenia zabudowane i kuchenki z mechanicznym podawaniem peletu drzewnego | OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH NA PODSTAWIE BADAŃ, OBLICZEŃ, TABELARYCZNYCH WARTOŚCI LUB OPISOWEJ DOKUMENTACJI WYROBU BUDOWLANEGO (System 3) Numer decyzji Komisji 99/471/WE Zharmonizowane specyfikacje techniczne EN 16510-2-6:2022 Obszar regulowany: Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego (Załącznik V, pkt 2, ppkt. 3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
EN 16510-2-6:2022 | Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L 88 z 4.4.2011 z późn. zm.) | ||
Normy referencyjne (526)
EN 16510-2-1:2022
EN 16510-2-2:2022
EN 16510-2-3:2022
EN 16510-2-6:2022
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.10
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.11
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.12
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.13
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.14
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.15
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.2
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.3
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.4
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.5
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.16.6
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.17
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.18
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.18.1
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.18.2
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.18.3
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.2
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.6
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.1
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.2
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.3
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.4
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.5
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.6
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.7.7
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8.1
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.8.2
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.1
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.2
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.2
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.3
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.4
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.5
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.3.6
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.4
EN 303-5:2021+A1:2022 p. 5.9.4.4
Instrukcja Badań QLiB - 0103 wyd. 02 z dnia 17.04.2000 r.
Instrukcja Badań QLiB - 1101 wyd. 01 z dnia 17.01.2000 r.
Instrukcja Badań QLiB-0301 wydanie 07 z dnia 02.02.2026 r.
Instrukcja Badań QLiB-1310 wydanie 02 z dnia 15.04.2019 r.
PN-88/M-69710
PN-EN 12815:2004 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3, A.6
PN-EN 12815:2004 p. A.2.3, A.3, A.4.4.2, A.6.
PN-EN 12815:2004 p. A.2.3.2; A.4
PN-EN 12815:2004 p. A.2.3.2; A.4.4.3
PN-EN 12815:2004 p. A.2.5, A.4.5
PN-EN 12815:2004 p. A.4.10
PN-EN 12815:2004 p. A.4.11
PN-EN 12815:2004 p. A.4.17
PN-EN 12815:2004 p. A.4.18
PN-EN 12815:2004 p. A.4.2
PN-EN 12815:2004 p. A.4.2, A.4.9, A.4.12, A.6.2.2
PN-EN 12815:2004 p. A.4.4, A.6.2.1.1
PN-EN 12815:2004 p. A.4.4, A.6.2.1.2
PN-EN 12815:2004 p. A.4.6, A.6.2.1.3
PN-EN 12815:2004 p. A.4.8, A.4.9, A.4.10, A.4.12, A.4.16
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.1
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.2
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.3
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.4
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.5
PN-EN 12815:2004 p. A.6.2.6
PN-EN 13229:2002 p. A.1.1, A.4.4.3
PN-EN 13229:2002 p. A.2.3.4; A.4
PN-EN 13229:2002 p. A.2.5, A.3, A.4.5.2
PN-EN 13229:2002 p. A.4.2
PN-EN 13229:2002 p. A.4.4.2
PN-EN 13229:2002 p. A.4.4.3
PN-EN 13229:2002 p. A.4.7; A.4.8; A.4.9
PN-EN 13229:2002 p. A.4.9.5
PN-EN 13229:2002 p. A.4.9.6
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.1
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.1.1
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.1.2
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.1.3
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.2
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.3
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.4
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.5
PN-EN 13229:2002 p. A.6.2.6
PN-EN 13240:2008 p. 6.6, A.6.2.2
PN-EN 13240:2008 p. A. 6.2.1.3
PN-EN 13240:2008 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3
PN-EN 13240:2008 p. A.2.3.4; A.4
PN-EN 13240:2008 p. A.2.5, A.3, A.4.5
PN-EN 13240:2008 p. A.3, A.4.4.2, A.6.
PN-EN 13240:2008 p. A.4.2
PN-EN 13240:2008 p. A.4.4.3
PN-EN 13240:2008 p. A.4.7, A.4.8, A.4.9
PN-EN 13240:2008 p. A.4.9.4
PN-EN 13240:2008 p. A.4.9.5
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.1
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.1.1
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.1.2
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.2
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.3
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.4
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.5
PN-EN 13240:2008 p. A.6.2.6
PN-EN 14785:2009 p. A.1.1, A.4.4.3
PN-EN 14785:2009 p. A.2.2; A.4.7; A.4.8; A.4.9
PN-EN 14785:2009 p. A.2.3.2, A.4.4.3
PN-EN 14785:2009 p. A.2.3.3, A.4.4.2
PN-EN 14785:2009 p. A.2.3.4; A4
PN-EN 14785:2009 p. A.2.5, A.4.5.
PN-EN 14785:2009 p. A.2.5; A.4.5
PN-EN 14785:2009 p. A.4.9.2
PN-EN 14785:2009 p. A.4.9.3 ”
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.1
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.1.1
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.1.2
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.1.3
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.2
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.3
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.4
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.5
PN-EN 14785:2009 p. A.6.2.6
PN-EN 14785:2009 p. A3, A 4.2
PN-EN 16510-1:2023-06 A.2.5
PN-EN 16510-1:2023-06 A.4.5.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.3, A.4.11.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.5, 5.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.4, 5.55.6, A.2.2, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 5.9.1
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.11
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.12, A.6.2.5
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.2, A.4.4.3
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6, Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5, Załącznik E
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6, Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5; Załącznik E
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.2, A.3, A.6; Załącznik D.2.2, D.3, D.4, D.5; Załącznik E
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.3, A.4.4.2, A.3, A.6
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3, A.3, A.4.4.2, A.6
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3.1, 6.3.5, A.4.4.2, A.3,. Załącznik F
PN-EN 16510-1:2023-06 p. 6.3; A.2; A.3; A.6; Załącznik D.2.2; D.3, D.4, D.5; Załącznik E
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.1, A.3, A.4.4.3, A6
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.1.1, A.3, A.4.4.3
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3, A.4.4.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.2, A.4
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.2, A.4.
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.4, A.4
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.4, A.6.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.3.4; A.4
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5, A.3, A.4.5
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.2.5, A.4.5.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.2, A.4.3, Załącznik B
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.4.3, A6
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.3, A.4.5
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.4
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.5
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.6
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.10.7
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.11.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.4, A.6.2.1.3
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.4, A.6.2.1.4
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.4.3
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.5, A.4.8, A.4.9, A.6
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.4.5.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.1
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.3
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.4
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.1.5, A.6.2.1.6
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.2
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.3
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.4
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.5
PN-EN 16510-1:2023-06 p. A.6.2.6
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. 4.6 „N“
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2 „N”
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2, A.3, A.4, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.2, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3, A.4
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3, A.4, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.3,A.4 „N”
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.4 „N”
PN-EN 16510-2-1:2023-06 p. A.6 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 4.5 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 4.7.7, 4.7.8 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 4.7.9, 4.7.10, 4.7.11 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 5.3.3, A.4.10 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. 5.5, 5.6, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.2 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.2, A.3, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.2, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.3, A.4, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.4 „N”
PN-EN 16510-2-2:2023-06 p. A.6 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. 4.5 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. 5.9 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.1 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2, A.3, A.4, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.2, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.3, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.3,A.4, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4, A.4.301.1, A.4.301.2, A.4.301.3 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.4.301.2, A.4.302 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p. A.6 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p.A.2, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-3:2023-06 p.A.4.301.3, A.4.301.4, A.4.301.5 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.3, A.2, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.4, 4.5, A2, A.3, A.4, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.6 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.7.2, 4.7.3, A.3, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.7.4, 4.7.5, A.2, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.7.6, 4.7.7, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.1, 4.8.4, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.2, 4.8.5, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.3, 4.8.6, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.7, 4.8.8 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 4.8.9, 4.8.10, 4.8.11 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 5.1.2, 5.1.3, A.4.11, A.4.11.2.2, A.4.11.2.3 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 5.3.3 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. 5.5.1, 5.5.2, 5.6, A.4.7, A.4.8, A.4.9, A.4.10, A.6 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.1, A.4 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.2 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.3, A.4, A.4.2, A.4.3 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.10.5 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.10.601.1 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.10.601.2 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.10.601.3 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.4.601 A.4.602 „N”
PN-EN 16510-2-6:2023-06 p. A.6 „N”
PN-EN 16510:2018-08 p. A.4.10.7
PN-EN 1888-1+A1:2022-09 Punkt: 9
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.1.1.2.18.1.2.28.4.2.18.6.18.6.28.8.2.58.9.2
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.1.1.2.28.2.1.28.2.2.28.3.2.28.3.38.3.48.4.2.28.5.2.18.5.2.28.5.2.38.10.1.28.10.3.28.10.4.28.10.5.28.10.6.2.28.10.6.2.38.10.6.2.48.10.2.2
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.1.3.2.28.1.3.2.38.1.3.2.48.1.3.2.5
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.3.5.1.2.28.3.5.1.2.38.3.5.1.2.4
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.8.2 z wył. 8.8.2.6
PN-EN 1888-1+A1:2022-09, punkty: 8.9.1.28.9.2.2
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.10
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.11
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.12
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.13
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.14
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.15
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.2
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.3
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.4
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.5
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.16.6
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.17
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.18
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.18.1
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.18.2
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.18.3
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.2
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.6
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.1
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.2
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.3
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.4
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.5
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.6
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.7.7
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8.1
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.8.2
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.1
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.2
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.2
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.3
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.4
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.5
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.3.6
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.4
PN-EN 303-5+A1:2023-05 p. 5.9.4.4
PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.1
PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.2
PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.3.1
PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.3.2
PN-EN 303-5:2012 p. 5.10.4
PN-EN 303-5:2012 p. 5.11
PN-EN 303-5:2012 p. 5.12
PN-EN 303-5:2012 p. 5.13
PN-EN 303-5:2012 p. 5.14
PN-EN 303-5:2012 p. 5.15
PN-EN 303-5:2012 p. 5.16.2
PN-EN 303-5:2012 p. 5.16.3
PN-EN 303-5:2012 p. 5.16.4
PN-EN 303-5:2012 p. 5.16.5
PN-EN 303-5:2012 p. 5.2
PN-EN 303-5:2012 p. 5.6
PN-EN 303-5:2012 p. 5.7
PN-EN 303-5:2012 p. 5.8
PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.1
PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.2
PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.3
PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.4
PN-EN 303-5:2012 p. 5.8.5
PN-EN 303-5:2012 p. 5.9
PN-EN 303-5:2012 p. 5.9.1
PN-EN 303-5:2012 p. 5.9.2
PN-EN 303-5:2012 p. 5.9.3
PN-EN 303-5:2021-09 p 5.7.4
PN-EN 303-5:2021-09 p 5.7.5
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.10
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.11
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.12
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.13
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.14
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.15
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.2
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.3
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.4
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.5
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.16.6
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.17
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.18
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.18.1
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.18.2
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.18.3
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.2
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.6
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.1
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.2
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.3
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.6
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.7.7
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8.1
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.8.2
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.1
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.2
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.2
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.3
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.4
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.5
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.3.6
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.4
PN-EN 303-5:2021-09 p. 5.9.4.4
PN-EN 50085-1:2010 p. 10 p. 11.2 p. 12 p. 14
PN-EN 60068-2-75:2000
PN-EN 60068-2-75:2015-01
PN-EN 60112:2003+A1:2010
PN-EN 60204-1:2010+AC:2011 za wyjątkiem p. 20.6
PN-EN 60243-1:2013-12
PN-EN 60335-1:2012 +A11:2014-10+AC:2014-03
PN-EN 60335-1:2012/A13:2017-11
PN-EN 60335-1:2012/A14:2020-05
PN-EN 60335-1:2012/A15:2022-01
PN-EN 60335-1:2012/A16:2024-04
PN-EN 60335-1:2012/A1:2019-10
PN-EN 60335-1:2012/A2:2019-11
PN-EN 60335-2-102:2016
PN-EN 60335-2-10:2004+A1:2008
PN-EN 60335-2-12:2004+A1:2008
PN-EN 60335-2-12:2004/A11:2019-11
PN-EN 60335-2-12:2004/A2:2019-11
PN-EN 60335-2-13:2010
PN-EN 60335-2-13:2010/A11:2012
PN-EN 60335-2-13:2010/A1:2019-11
PN-EN 60335-2-14:2009+A1:2009+ A11:2012
PN-EN 60335-2-14:2009/A12:2016-03
PN-EN 60335-2-15:2016-04
PN-EN 60335-2-15:2016-04/A11:2018-10
PN-EN 60335-2-15:2016-04/A12:2022-03
PN-EN 60335-2-15:2016-04/A1:2021-11
PN-EN 60335-2-15:2016-04/A2:2021-12
PN-EN 60335-2-17:2013-06
PN-EN 60335-2-17:2013-06/A11:2019-11
PN-EN 60335-2-17:2013-06/A1:2020-09
PN-EN 60335-2-17:2013-06/A2:2022-01
PN-EN 60335-2-21:2021-11
PN-EN 60335-2-21:2021-11/A1:2022-06
PN-EN 60335-2-23:2006+Ap1:2007 +A1:2008+A11:2010+A2:2015-03+AC 2012
PN-EN 60335-2-2:2010+ A1:2013-05+A11:2013-05
PN-EN 60335-2-30:2010+AC:2010 +A11:2012+AC1:2015-02
PN-EN 60335-2-30:2010/A12:2021-02
PN-EN 60335-2-30:2010/A13:2023-04
PN-EN 60335-2-30:2010/A1:2020-09
PN-EN 60335-2-30:2010/A2:2023-03
PN-EN 60335-2-35:2005+A1:2009 +AC:2007+A11:2011+A2:2011
PN-EN 60335-2-35:2016-03
PN-EN 60335-2-35:2016-03/A1:2020-05
PN-EN 60335-2-35:2016-03/A2:2022-02
PN-EN 60335-2-3:2016
PN-EN 60335-2-3:2016-03/ A1:2021-05
PN-EN 60335-2-45:2007+ A1:2008+A2:2012
PN-EN 60335-2-45:2007/A11:2024-02
PN-EN 60335-2-53:2012
PN-EN 60335-2-53:2012/A1:2023-09
PN-EN 60335-2-53:2012/A2:2023-09
PN-EN 60335-2-61:2008+A2:2009
PN-EN 60335-2-61:2008/A11:2020-06
PN-EN 60335-2-61:2008/A12:2022-02
PN-EN 60335-2-6:2006+ A2:2008 +A11:2010+A12:2012+A13:2013-06
PN-EN 60335-2-6:2015+A2:2008 +A11:2010+A12:2012+A13:2013-06
PN-EN 60335-2-6:2015-05/A11:2020-09
PN-EN 60335-2-6:2015/A1:2020-07
PN-EN 60335-2-74:2008+A2:2010
PN-EN 60335-2-74:2008/A11:2018-11
PN-EN 60335-2-80:2007+A2:2009
PN-EN 60335-2-98:2009+A2:2009
PN-EN 60335-2-98:2009/A11:2020-01
PN-EN 60335-2-9:2007+A12:2008 +A13:2011
PN-EN 60529:2003+A2:2014-07
PN-EN 60570:2007
PN-EN 60570:2007/A1:2018-07
PN-EN 60570:2007/A2:2020-09
PN-EN 60598-1:2015-04 Dział 15
PN-EN 60598-1:2015-04 Dział 4 z wyłączeniem p. 4.20, 4.24
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 10
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 11
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 12
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 13
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 14
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 3
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 5
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 7
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 8
PN-EN 60598-1:2015-04 p. 9
PN-EN 60598-1:2015-04/A :2018-04
PN-EN 60598-1:2015-04/A1:2018-04
PN-EN 60598-2-10:2005 +AC:2006
PN-EN 60598-2-11:2014-01
PN-EN 60598-2-11:2014-01/A1:2023-03
PN-EN 60598-2-12:2013-12
PN-EN 60598-2-13:2007+A1:2012
PN-EN 60598-2-13:2007/A11:2021-09
PN-EN 60598-2-13:2007/A2:2017-02
PN-EN 60598-2-18:2002+A1:2012
PN-EN 60598-2-19:2002+AC:2006
PN-EN 60598-2-20:2015-07
PN-EN 60598-2-21:2015-07 z wyłączeniem p. 21.7.5 dla IP>20
PN-EN 60598-2-22:2015-01
PN-EN 60598-2-22:2015-01/A1:2020-08
PN-EN 60598-2-24:2014-02
PN-EN 60598-2-25:2000 +A1:2005
PN-EN 60598-2-2:2012
PN-EN 60598-2-3:2006+A1:2012
PN-EN 60598-2-4:2002
PN-EN 60598-2-4:2018-06
PN-EN 60598-2-5:2000
PN-EN 60598-2-5:2016
PN-EN 60598-2-7:2000
PN-EN 60598-2-8:2013-12
PN-EN 60695-10-2 :2014-10
PN-EN 60695-10-2:2014-10
PN-EN 60695-11-5:2007
PN-EN 60695-11-5:2017-08
PN-EN 60695-2-10:2013-12
PN-EN 60695-2-11:2005
PN-EN 60695-2-11:2015-02
PN-EN 60695-2-12:2011+A1:2014-10
PN-EN 60695-2-13:2011+A1:2014-10
PN-EN 60893-2:2005 p. 4 p. 5 p. 6.1, 6.3, 6.4, 6.5 p. 8.2
PN-EN 62262:2003
PN-EN 62262:2003/A1:2022-06
PN-EN 62262:2003/Ap1:2022-01
PN-EN IEC 60335-2-102:2025-01
PN-EN IEC 60335-2-102:2025-01/A11:2025-04
PN-EN IEC 60335-2-14:2024-03
PN-EN IEC 60335-2-14:2024-03/A11:2024-09
PN-EN IEC 60335-2-14:2024-03/A1:2024-06
PN-EN IEC 60335-2-23:2023-10
PN-EN IEC 60335-2-23:2023-10/A11:2024-02
PN-EN IEC 60335-2-23:2023-10/A1:2023-12
PN-EN IEC 60335-2-2:2024-02
PN-EN IEC 60335-2-2:2024-02/A11:2024-04
PN-EN IEC 60335-2-32:2021-11
PN-EN IEC 60335-2-43:2021-03
PN-EN IEC 60335-2-43:2021-03/A11:2021-05
PN-EN IEC 60335-2-9:2023-06
PN-EN IEC 60335-2-9:2023-06/A11:2023-12
PN-EN IEC 60598-1:2021-07
PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12
PN-EN IEC 60598-1:2021-07/A11:2022-12 Dział 4 z wyłączeniem p. 4.20, 4.24
PN-EN IEC 60598-2-18:2023-05
PN-EN IEC 60598-2-1:2021-09
PN-EN IEC 60598-2-1:2021-09/Ap1: 2023-02
PN-EN IEC 60598-2-2-2024-06
PN-EN IEC 60598-2-22:2022-11
PN-EN IEC 60598-2-23:2021-06
PN-EN IEC 60695-2-10:2022-07
PN-EN IEC 60695-2-11:2022-07
PN-EN IEC 60695-2-12:2022-06
PN-EN IEC 60695-2-13:2022-05
PN-EN ISO 148-1:2017
PN-EN ISO 15630-1:2019 p. 5
PN-EN ISO 15630-1:2019 p. 6
PN-EN ISO 15630-1:2019 p.10, 11, 12
PN-EN ISO 15630-1:2019 p.10, 12
PN-EN ISO 15630-1:2019 p.7
PN-EN ISO 15630-2:2019 p. 5
PN-EN ISO 15630-2:2019 p. 6
PN-EN ISO 15630-2:2019 p. 7
PN-EN ISO 15630-3:2019 p.14, 16
PN-EN ISO 15630-3:2025 p. 5
PN-EN ISO 15630-3:2025 p. 6
PN-EN ISO 15630-3:2025 p. 7
PN-EN ISO 15630-3:2025 p.14, 15, 16
PN-EN ISO 4136:2022-12
PN-EN ISO 5173:2023-06
PN-EN ISO 5178:2019-04
PN-EN ISO 6506-1:2014
PN-EN ISO 6507-1:2024-04
PN-EN ISO 6508-1:2024-06
PN-EN ISO 6892-1:2020-05 Metoda B
PN-EN ISO 7438:2021-04
PN-EN ISO 8491:2005
PN-EN ISO 8492:2014
PN-EN ISO 8493:2005
PN-EN ISO 9016:2022-09
PN-EN-60335-2-53:2012/A11:2023-10
PN-IEC 598-2-1:1994/Ap1:2000
PN-ISO 7801:1996
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L 88 z 4.4.2011 z późn. zm.)