🇵🇱 HARPER ANALYTICS Sp. z o.o. EN
Petrochemia
HARPER ANALYTICS Sp. z o.o. to laboratorium akredytowane przez PCA pod numerem AB 1981 (Tychy, Polska). Zakres akredytacji obejmuje 12 metod badawczych w obszarach: Petrochemia. Badane obiekty to m.in.: Paliwa stałe – węgiel kamienny. Najczęściej stosowane techniki: Metoda wagowa, Metoda wysokotemperaturowego spalania z detekcją IR, Metoda kalorymetryczna.
W skrócie
- Numer akredytacji: PCA AB 1981
- Liczba metod w zakresie: 12
- Rodzajów badanych obiektów: 1
- Stosowanych technik: 6
- Miasto: Tychy, Polska
- Ważność do: 13-10-2030
- Numer akredytacji
- AB 1981
- Jednostka akredytująca
- PCA
- Adres
- ul. Dojazdowa 23, 43-100 Tychy
- Miasto
- Tychy, Polska
- Ważność do
- 13-10-2030
Co bada to laboratorium (1)
- Paliwa stałe – węgiel kamienny — 12 metod
Stosowane techniki badawcze (6)
- Metoda wagowa — 4 metody
- Metoda wysokotemperaturowego spalania z detekcją IR — 3 metody
- Metoda kalorymetryczna — 1 metoda
- Metoda miareczkowa — 1 metoda
- Metoda Rogi — 1 metoda
- Metoda wysokotemperaturowego spalania z detekcją TC — 1 metoda
Lokalizacje laboratorium
- HARPER ANALYTICS Sp. z o.o. (siedziba główna) — ul. Dojazdowa 23, 43-100 Tychy
- Laboratorium Badawcze — ul. Dojazdowa 23, 43-100 Tychy
- HARPER ANALYTICS Sp. z o.o.; Laboratorium Badawcze
Informacje o certyfikacie
- Data wydania
- 14.10.2026
- Wydanie nr
- 1
Zakres akredytacji — metody badawcze (12)
| Lp. | Przedmiot badań | Metodyka / Parametry | Technika | Dokument odniesienia | |
|---|---|---|---|---|---|
| HARPER ANALYTICS Sp. z o.o.; Laboratorium Badawcze | |||||
| 1 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Pobieranie próbek do badań chemicznych i właściwości fizycznych | PN-ISO 18283:2025-07 pkt. 5.6.5; 5.6.6; 5.6.7 | PN-G-04502:2014-11 pkt. 5.3.3; 5.3.4; 5.3.6 | ||
| 2 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość wilgoci całkowitej Zakres (1,0 – 30,0) % |
Metoda wagowa | PN-ISO 589:2006 met. B1 | PN-G-04611:2020-06 pkt. 4.4.3 | |
| 3 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość wilgoci w próbce analitycznej Zakres (0,1 – 10,0) % |
Metoda wagowa | PN-ISO 11722:2009 | PN-G-04611:2020-06 pkt. 4.3.1.3.1 | |
| 4 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość popiołu Zakres (1,0 – 50,0) % |
Metoda wagowa | PN-ISO 1171:2002 | |
| 5 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość siarki całkowitej Zakres (0,10 – 2,50) % |
Metoda wysokotemperaturowego spalania z detekcją IR | ISO 19579:2006 | PN-G-04584:2001 | |
| 6 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość węgla całkowitego Zakres (30,0 – 98,0) % |
Metoda wysokotemperaturowego spalania z detekcją IR | PKN-ISO/TS 12902:2007 | PN-G-04571:1998 | |
| 7 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość wodoru Zakres (0,10 – 6,00) % |
Metoda wysokotemperaturowego spalania z detekcją IR | PKN-ISO/TS 12902:2007 | PN-G-04571:1998 | |
| 8 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość azotu Zakres (0,10 – 2,00) % |
Metoda wysokotemperaturowego spalania z detekcją TC | PKN-ISO/TS 12902:2007 | PN-G-04571:1998 | |
| 9 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Ciepło spalania Zakres (10000 – 35000) kJ/kg Wartość opałowa (z obliczeń) |
Metoda kalorymetryczna | PN-ISO 1928:2020-05 | |
| 10 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość części lotnych Zakres (4,00 – 40,00) % |
Metoda wagowa | ISO 562:2024-08 | PN-G-04516:1998 | |
| 11 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zawartość chloru Zakres (0,02 – 0,50) % |
Metoda miareczkowa | PN-ISO 587:2000 pkt. 7.2.1 | |
| 12 | Paliwa stałe – węgiel kamienny | Zdolność spiekania Zakres 0 - 90 |
Metoda Rogi | PN-G-04508:2020-05 | |
Normy referencyjne (16)
ISO 19579:2006
ISO 562:2024-08
PKN-ISO/TS 12902:2007
PN-G-04502:2014-11 pkt. 5.3.3; 5.3.4; 5.3.6
PN-G-04508:2020-05
PN-G-04516:1998
PN-G-04571:1998
PN-G-04584:2001
PN-G-04611:2020-06 pkt. 4.3.1.3.1
PN-G-04611:2020-06 pkt. 4.4.3
PN-ISO 1171:2002
PN-ISO 11722:2009
PN-ISO 18283:2025-07 pkt. 5.6.5; 5.6.6; 5.6.7
PN-ISO 1928:2020-05
PN-ISO 587:2000 pkt. 7.2.1
PN-ISO 589:2006 met. B1