🇵🇱 URZĄD DOZORU TECHNICZNEGO EN
MateriałyElektronikaBudownictwoŚrodowiskoPetrochemia
URZĄD DOZORU TECHNICZNEGO to laboratorium akredytowane przez PCA pod numerem AB 001 (Warszawa, Polska). Zakres akredytacji obejmuje 196 metod badawczych w obszarach: Materiały, Elektronika, Budownictwo, Środowisko. Badane obiekty to m.in.: Wyroby z metali i stopów, złącza spawane, Złącza spawane, Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny, Odlewy. Najczęściej stosowane techniki: Metoda ultradźwiękowa, Metoda magnetyczna proszkowa, Metoda penetracyjna.
W skrócie
- Numer akredytacji: PCA AB 001
- Liczba metod w zakresie: 196
- Rodzajów badanych obiektów: 58
- Stosowanych technik: 22
- Miasto: Warszawa, Polska
- Numer akredytacji
- AB 001
- Jednostka akredytująca
- PCA
- Adres
- CENTRALNE LABORATORIUM DOZORU TECHNICZNEGO, ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa
- Miasto
- Warszawa, Polska
Co bada to laboratorium (58)
- Wyroby z metali i stopów, złącza spawane — 29 metod
- Złącza spawane — 19 metod
- Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny — 10 metod
- Odlewy — 8 metod
- Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy — 8 metod
- Urządzenia techniczne i ich elementy, urządzenia zabezpieczające, instalacje elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroniczne — 7 metod
- Rury — 6 metod
- Wyroby z metali i stopów — 6 metod
- Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, obiekty budowlane – hałas — 5 metod
- 1999/471/WE — 4 metody
- Odkuwki — 4 metody
- Pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej - hałas — 4 metody
- Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania, konstrukcje stalowe i budowlane i ich elementy oraz materiały do ich wytwarzania, połączenia nierozłączne — 4 metody
- Odkuwki z materiałów ferromagnetycznych — 3 metody
- Odlewy z materiałów ferromagnetycznych — 3 metody
- i 43 więcej
Stosowane techniki badawcze (22)
- Metoda ultradźwiękowa — 19 metod
- Metoda magnetyczna proszkowa — 15 metod
- Metoda penetracyjna — 12 metod
- Metoda radiograficzna — 12 metod
- Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym — 9 metod
- Metoda ultradźwiękowa technika phased array — 9 metod
- Metoda radiograficzna z wykorzystaniem detektorów cyfrowych — 6 metod
- Metoda wizualna — 6 metod
- Metoda pomiarowa bezpośrednia — 3 metody
- Metoda UCI — 3 metody
- Metoda ultradźwiękowa technika time-of-flight diffraction — 3 metody
- Metoda emisji akustycznej — 2 metody
- Metoda indukcji magnetycznej — 2 metody
- Metoda tensometrii oporowej — 2 metody
- Metoda hydrauliczna; Metoda pneumatyczna — 1 metoda
- i 7 więcej
Pracownie (3)
- DZIAŁ BADAŃ LABORATORYJNYCH W POZNANIU; (Działalność stacjonarna i działalność prowadzona w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę) — 113 metod
- Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego; (Działalność prowadzona w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę) — 39 metod
- DZIAŁ BADAŃ LABORATORYJNYCH W WARSZAWIE; (Działalność stacjonarna i działalność prowadzona w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę) — 39 metod
Lokalizacje laboratorium
- URZĄD DOZORU TECHNICZNEGO (siedziba główna) — ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa
- DZIAŁ BADAŃ LABORATORYJNYCH W POZNANIU — ul. Ostrowska 388, 61-312 Poznań
- DZIAŁ BADAŃ LABORATORYJNYCH W WARSZAWIE — ul. Al. Jerozolimskie 172, 02-486 Warszawa
- Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r.
- Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego; (Działalność prowadzona w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę)
Informacje o certyfikacie
- Data wydania
- 13.10.2026
- Wydanie nr
- 29
Zakres akredytacji — metody badawcze (196)
| Lp. | Przedmiot badań | Metodyka / Parametry | Technika | Dokument odniesienia | |
|---|---|---|---|---|---|
| Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego; (Działalność prowadzona w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę) | |||||
| 1 | Wyroby z metali i stopów, urządzenia techniczne | Niedoskonałość kształtu oraz nieciągłości powierzchniowe | Metoda wizualna | PN-EN 13018:2016-04 | |
| 2 | Złącza spawane | Niezgodności spawalnicze oraz nieciągłości powierzchniowe | Metoda wizualna | PN-EN ISO 17637:2017-02 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 9 | |
| 3 | Wyroby z metali i stopów, wyroby wykonane z materiałów nieporowatych, złącza spawane | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN ISO 3452-1:2021-12 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 6 | |
| 4 | Odlewy | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN 1371-1:2012 | PN-EN 1371-2:2015-03 | |
| 5 | Odkuwki | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN 10228-2:2016-07 | |
| 6 | Rury | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN ISO 10893-4:2011 | |
| 7 | Wyroby z metali i stopów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN ISO 9934-1:2017-02 | |
| 8 | Złącza spawane materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN EN ISO 17638:2017-01 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 7 | |
| 9 | Odlewy z materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN 1369:2013-04 | |
| 10 | Odkuwki z materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN 10228-1:2016-07 | |
| 11 | Rury stalowe ferromagnetyczne | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN ISO 10893-5:2011 | |
| 12 | Wyroby z metali i stopów | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 16810:2025-04 | PN-EN ISO 16823:2025-07 | |
| 13 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 17640:2019-01 | |
| 14 | Złącza spawane w stalach austenitycznych i stopach na bazie niklu | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 22825:2017-12 | |
| 15 | Wyroby stalowe płaskie | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN 10160:2001 | |
| 16 | Odkuwki | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN 10228-3:2016-07 | PN-EN 10228-4:2016-07 | |
| 17 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne złączy spawanych o grubości w zakresie: 6 mm do 300 mm | Metoda ultradźwiękowa technika time-of-flight diffraction | PN-EN ISO 16828:2026-01 | PN-EN ISO 10863:2020-12 | |
| 18 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów i złączy spawanych o grubości od 6 mm. | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | PN-EN ISO 13588:2019-04 | |
| 19 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne złączy spawanych o grubości w zakresie: 3,2 mm do 8 mm | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | PN-EN ISO 20601:2019-03 | |
| 20 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne i nieciągłości występujące na powierzchni przeciwległej do powierzchni skanowania, Mapowanie korozji z wykorzystaniem głowic wieloprzetwornikowych | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | LW-1/89 UT-PA Mapowanie korozji wyd. 1.00 z dnia 02.07.2026 | |
| 21 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane, wyroby niemetaliczne | Grubości w zakresie równoważnym dla stali w zakresie 0,6 mm do 300 mm |
Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 16809:2025-12 | |
| 22 | Wyroby z metali i stopów | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 5579:2014-02 | |
| 23 | Odlewy | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN 12681:2018-01 | |
| 24 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 17636-1:2023-02 | |
| 25 | Rury | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 10893-6:2011 | |
| 26 | Wyroby z metali i stopów, tworzywa sztuczne | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna z wykorzystaniem detektorów cyfrowych | PN-EN ISO 5579:2014-02 | |
| 27 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna z wykorzystaniem detektorów cyfrowych | PN-EN ISO 17636-2:2023-04 | |
| 28 | Odlewy | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna z wykorzystaniem detektorów cyfrowych | PN-EN 12681-2:2017-12 | |
| 29 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe oraz kompozytowe wzmacniane włóknem, ich elementy, urządzenia zabezpieczające, połączenia rozłączne i nierozłączne | Wykrywanie, lokalizacja, monitorowanie i określanie klasy źródeł sygnałów emisji akustycznej pochodzące od wad i anomalii w materiale badanego obiektu. Wady i anomalie w materiale pochodzące od aktywnych mechanizmów degradacji i/lub powstające w trakcie obciążania badanego obiektu tj.: pęknięcia i inne nieciągłości materiałowe oraz ich wzrost, lokalna deformacja plastyczna, przecieki i nieszczelności, Monitorowanie stanu technicznego badanego obiektu w trakcie eksploatacji. |
Metoda emisji akustycznej | PN-EN 13554:2011 | PN-EN 14584:2013-07 | PN-EN ISO 16148:2016-08/A1:2020-11 | PN-EN 15856:2010 | PN-EN 15857:2010 | PN-EN ISO 18081:2025-01 ASME BPVC Edition 2021 Section V Article 12 | ASTM E1139/E1139M-17 | ISO 19835:2018 | ISO 4310:2009 | |
| 30 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Twardość | Metoda UCI | DIN 50159-1:2022-06 | ASTM A1038-19 | |
| 31 | Urządzenia techniczne i ich elementy, konstrukcje stalowe i budowlane, urządzenia zabezpieczające | Naprężenia dynamiczne i statyczne Zakres 0 MPa do 4000 MPa |
Metoda tensometrii oporowej | LW-1/IN/44 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | |
| 32 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Makrostruktura, Mikroskopia optyczna | LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026 | ||
| 33 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Mikrostruktura, Mikroskopia optyczna | LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026 | ||
| 34 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Badania metalograficzne techniką replik | LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026 | ||
| 35 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, materiały do ich wytwarzania, połączenia nierozłączne | Wymiar liniowy Zakres 0,001 mm do 30 m lub jego wielokrotności |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 36 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, materiały do ich wytwarzania, połączenia nierozłączne | Kształt, Badania jakościowe | LW-1/IN/38 wyd. 2 z dnia 16.03.2020 | ||
| 37 | Wyroby i materiały na bazie żelaza (Fe) | Zawartość pierwiastków C, Si, Mn, P, S, Cr, Mo, Ni, Al, As, Co, Cu, Nb, Sn, Ti, V, W Węgiel 0,01 % do 3,8 % Krzem 0,008 % do 2,5 % Mangan 0,13 % do 31,60 % Fosfor 0,007 % do 0,14 % Siarka 0,0025 % do 0,19 % Chrom 0,006 % do 28,0 % Molibden 0,007 % do 10,35 % Nikiel 0,014 % do 38,9 % Aluminium 0,005 % do 9,50 % Arsen 0,006 % do 0,08 % Kobalt 0,0061 % do 11,0 % Miedź 0,02 % do 1,0 % Niob 0,005 % do 1,80 % Cyna 0,002 % do 0,1 % Tytan 0,006 % do 1,45 % Wanad 0,002 % do 2,1 % Wolfram 0,05 % do 22,4 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/127 wydanie 2.00 z dnia 21.08.2024 | |
| 38 | Wyroby i materiały na bazie aluminium (Al) | Zawartość pierwiastków Si, Fe, Cu, Mn, Mg, Cr, Ni, Zn, Ti, V Krzem 0,05 % do 16,8 % Żelazo 0,13 % do 1,5 % Miedź 0,01 % do 13,4 % Mangan 0,01 % do 2,1 % Magnez 0,01 % do 3,9 % Chrom 0,028 % do 0,4 % Nikiel 0,02 % do 3,55 % Cynk 0,02 % do 9,1 % Tytan 0,01 % do 0,4 % Wanad 0,013 % do 0,05 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/127 wydanie 2.00 z dnia 21.08.2024 | |
| 39 | Wyroby i materiały na bazie niklu (Ni) | Zawartość pierwiastków Si, Mn, Cr, Fe, Mo, Mg, Cu, Co, Nb, Al, Ti Krzem 0,02 % do 1,0 % Mangan 0,022 % do 1,85 % Chrom 0,05 % do 25,7 % Żelazo 0,004 % do 50,8 % Molibden 0,19 % do 18,8 % Magnez 0,001 % do 0,09 % Miedź 0,05 % do 35,65 % Kobalt 0,058 % do 18,8 % Niob 0,029 % do 5,7 % Aluminium 0,005 % do 4,8 % Tytan 0,009 % do 3,8 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/127 wydanie 2.00 z dnia 21.08.2024 | |
| DZIAŁ BADAŃ LABORATORYJNYCH W POZNANIU; (Działalność stacjonarna i działalność prowadzona w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę) | |||||
| 40 | Wyroby z metali i stopów, urządzenia techniczne | Niedoskonałość kształtu oraz nieciągłości powierzchniowe | Metoda wizualna | PN-EN 13018:2016-04 | |
| 41 | Złącza spawane | Niezgodności spawalnicze oraz nieciągłości powierzchniowe | Metoda wizualna | PN-EN ISO 17637:2017-02 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 9 | |
| 42 | Wyroby z metali i stopów, wyroby wykonane z materiałów nieporowatych, złącza spawane | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN ISO 3452-1:2021-12 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 6 | |
| 43 | Odlewy | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN 1371-1:2012 | PN-EN 1371-2:2015-03 | |
| 44 | Odkuwki | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN 10228-2:2016-07 | |
| 45 | Rury | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN ISO 10893-4:2011 | |
| 46 | Wyroby z metali i stopów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN ISO 9934-1:2017-02 | |
| 47 | Złącza spawane materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN EN ISO 17638:2017-01 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 7 | |
| 48 | Odlewy z materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN 1369:2013-04 | |
| 49 | Odkuwki z materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN 10228-1:2016-07 | |
| 50 | Rury stalowe ferromagnetyczne | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN ISO 10893-5:2011 | |
| 51 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 17640:2019-01 | |
| 52 | Wyroby z metali i stopów | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 16810:2025-04 | PN-EN ISO 16823:2025-07 | |
| 53 | Wyroby stalowe płaskie | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN 10160:2001 | |
| 54 | Odkuwki stalowe | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN 10228-3:2016-07 | PN-EN 10228-4:2016-07 | |
| 55 | Złącza spawane w stalach austenitycznych i stopach na bazie niklu | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 22825:2017-12 | |
| 56 | Złącza spawane i zgrzewane z tworzyw sztucznych termoplastycznych | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN 13100-3:2006 | |
| 57 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne złączy spawanych o grubości w zakresie: 6 mm do 300 mm | Metoda ultradźwiękowa technika time-of-flight diffraction | PN-EN ISO 16828:2026-01 | PN-EN ISO 10863:2020-12 | |
| 58 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów i złączy spawanych o grubości od 6 mm. | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | PN-EN ISO 13588:2019-04 | |
| 59 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne złączy spawanych o grubości w zakresie: 3,2 mm do 8 mm | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | PN-EN ISO 20601:2019-03 | |
| 60 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne i nieciągłości występujące na powierzchni przeciwległej do powierzchni skanowania, Mapowanie korozji z wykorzystaniem głowic wieloprzetwornikowych | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | LW-1/89 UT-PA Mapowanie korozji wyd. 1.00 z dnia 02.07.2026 | |
| 61 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane, wyroby niemetaliczne | Grubości w zakresie równoważnym dla stali w zakresie 0,6 mm do 300 mm |
Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 16809:2025-12 | |
| 62 | Wyroby z metali i stopów | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 5579:2014-02 | |
| 63 | Odlewy | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN 12681:2018-01 | |
| 64 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 17636-1:2023-02 | |
| 65 | Rury | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 10893-6:2011 | |
| 66 | Wyroby z metali i stopów, tworzywa sztuczne | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna z wykorzystaniem detektorów cyfrowych | PN-EN ISO 5579:2014-02 | |
| 67 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna z wykorzystaniem detektorów cyfrowych | PN-EN ISO 17636-2:2023-04 | |
| 68 | Odlewy | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna z wykorzystaniem detektorów cyfrowych | PN-EN 12681-2:2017-12 | |
| 69 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe oraz kompozytowe wzmacniane włóknem, ich elementy, urządzenia zabezpieczające, połączenia rozłączne i nierozłączne | Wykrywanie, lokalizacja, monitorowanie i określanie klasy źródeł sygnałów emisji akustycznej pochodzące od wad i anomalii w materiale badanego obiektu. Wady i anomalie w materiale pochodzące od aktywnych mechanizmów degradacji i/lub powstające w trakcie obciążania badanego obiektu tj.: pęknięcia i inne nieciągłości materiałowe oraz ich wzrost, lokalna deformacja plastyczna, przecieki i nieszczelności, Monitorowanie stanu technicznego badanego obiektu w trakcie eksploatacji. |
Metoda emisji akustycznej | PN-EN 13554:2011 | PN-EN 14584:2013-07 | PN-EN ISO 16148:2016-08/A1:2020-11 | PN-EN 15856:2010 | PN-EN 15857:2010 | PN-EN ISO 18081:2025-01 ASME BPVC Edition 2021 Section V Article 12 | ASTM E1139/E1139M-17 | ISO 19835:2018 | ISO 4310:2009 | |
| 70 | Materiał spoiny, powłoki platerowane wykonane ze stali austenitycznych i stali dupleks, stale austenityczne | Zawartość ferrytu delta | Metoda indukcji magnetycznej | PN-EN ISO 8249:2018-11 | |
| 71 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Głębokość pęknięć Zakres do 50 mm dla stali węglowych i stopowych Zakres do 10 mm dla stali austenitycznych |
Metoda spadku potencjału | LW-1/IN/90 Wydanie 2.00 z dnia 09.06.2023 | |
| 72 | Urządzenia techniczne i ich elementy, konstrukcje stalowe i budowlane, urządzenia zabezpieczające | Naprężenia dynamiczne i statyczne Zakres 0 MPa do 4000 MPa |
Metoda tensometrii oporowej | * LW-1/IN/44 Wydanie 2.00 z dnia 09.06.2023 | |
| 73 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Właściwości mechaniczne: wyraźna granica plastyczności umowna granica plastyczności wytrzymałości na rozciąganie naprężenie rozrywające wydłużenie przewężenie siła F do 400 kN Statyczna próba rozciągania w temperaturze pokojowej |
* | PN-EN ISO 6892-1:2020-05 metoda B | PN-EN ISO 6892-1:2020-05 metoda A | PN-EN ISO 4136:2022-12 | PN-EN ISO 5178:2019-04 | PN-EN ISO 9018:2016-01 | ASTM A370-24a | ASTM E8/E8M-24 | ||
| 74 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Właściwości mechaniczne: wyraźna granica plastyczności umowna granica plastyczności wytrzymałości na rozciąganie naprężenie rozrywające wydłużenie przewężenie siła F do 100 kN temperatura do +1100 °C Statyczna próba rozciągania w temperaturze podwyższonej |
PN-EN ISO 6892-2:2018-08 | ||
| 75 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Właściwości mechaniczne: próba zmęczeniowa przy sterowaniu siłą lub odkształceniem siła obciążająca F do ± 250 kN zakres częstotliwości obciążenia Zakres 0,1 Hz do 50 Hz próba w temperaturze pokojowej oraz podwyższonej do 1000°C Badania zmęczeniowe |
ASTM E606:2021 | ASTM E466:2021 | ASTM E2714:2026 | ISO 12106:2017 | ISO 1099:2017 | ||
| 76 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane, stopiwo | Praca łamania Zakres KV2, KU2, KV8, KU8 Początkowa energia młota do 450 J Temperatura badania: otoczenia 23±5°C obniżonej do -80°C podwyższonej do +180°C obniżonej w temp. ciekłego azotu Próba udarności sposobem Charpy’ego |
PN-EN ISO 148-1:2017-02 | PN-EN ISO 9016:2022-09 | ASTM A370-24a | ASTM E23-24 | ||
| 77 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Twardość metali metodami: Brinella - z obciążeniami do 2452 N Rockwella - w skalach: A, B, C, Vickersa - HV1, HV5, HV10 pomiar twardości metodami nieznormalizowanymi |
PN-EN ISO 6506-1:2014-12 | PN-EN ISO 6507-1:2024-04 | PN-EN ISO 6508-1:2024-06 | PN-EN ISO 9015-1:2011 | PN-EN ISO 14271:2017-11 LW-1/IN/101 wyd.2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 78 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Pomiary twardości metali sposobem, Vickersa HV10 | ASTM E92-23 | ||
| 79 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Twardość | Metoda UCI | DIN 50159-1:2022-06 | ASTM A1038-19 | |
| 80 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Podatność do odkształceń plastycznych i/lub obecność niezgodności spawalniczych na powierzchni złącza lub w jego pobliżu podczas próby zginania | PN-EN ISO 7438:2021-04 | PN-EN ISO 5173:2023-06 | ASTM E190-21 | ASTM A370-24a | ||
| 81 | Złącza spawane | Niezgodności spawalnicze, ich wielkość i rozłożenie na powierzchni przełomu wewnętrznego, Próba łamania | PN-EN ISO 9017:2018-03 | ||
| 82 | Rury z metali i stopów | Własności technologiczne rur: próba zginania próba spłaszczania próba roztłaczania próba roztłaczania pierścienia próba rozciągania pierścienia Zakres obciążeń 0,02 N do 400 kN |
* | PN-EN ISO 8491:2005 | PN-EN ISO 8492:2014-02 | PN-EN ISO 8493:2005 | PN-EN ISO 8495:2014-02 | PN-EN ISO 8496:2014-02 | ||
| 83 | Połączenia nierozłączne tworzyw sztucznych termoplastycznych | Własności połączeń nierozłącznych z tworzyw termoplastycznych: próba zginania, próba rozciągania, próba oddzierania, ocena wizualna złączy, badania makroskopowe Zakres obciążeń 0,02 N do 400 kN |
* | PN-EN 12814-1:2002 | PN-EN 12814-2:2021-06 | EN 12814-2:2000 | PN-EN 12814-4:2018-05 | PN-EN 12814-5:2002 | PN-EN 12814-7:2024-09 | PN-EN 13100-1:2017-07 | ||
| 84 | Tworzywa sztuczne | Zawartość włókna szklanego w tworzywach sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym | Metoda wagowa | PN-EN ISO 1172:2024-03 metoda A | |
| 85 | Tworzywa sztuczne, kompozyty polimerowe | Właściwości wytrzymałościowe: granica plastyczności naprężenie przy zerwaniu wytrzymałość na rozciąganie wydłużenie względne przy granicy plastyczności wydłużenie względne przy zerwaniu moduł sprężystości Zakres obciążeń 0,02 N do 400 kN |
PN-EN ISO 527-1:2020-01 | PN-EN ISO 527-2:2012 | PN-EN ISO 527-3:2019-01 | PN-EN ISO 527-4:2023-10 | PN-EN ISO 527-5:2022-06 | ||
| 86 | Tworzywa sztuczne, kompozyty polimerowe | Właściwości wytrzymałościowe: wytrzymałość na zginanie strzałka ugięcia strzałka ugięcia przy zginaniu strzałka ugięcia odpowiadająca wytrzymałości na zginanie odkształcenie zginające moduł sprężystości Zakres obciążeń: od 0,02 N do 400 kN |
PN-EN ISO 14125:2001 | PN-EN ISO 178:2019-06 | ||
| 87 | Tworzywa sztuczne i kompozyty polimerowe | Twardość tworzyw sztucznych i kompozytów wzmacnianych włóknem szklanym | PN-EN ISO 2039-1:2004 | PN-EN 59:2016-03 | ||
| 88 | Tworzywa sztuczne | Gęstość tworzyw sztucznych nieporowatych | Metoda zanurzeniowa | PN-EN ISO 1183-1:2026-01 (metoda A) | |
| 89 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Makrostruktura, Mikroskopia optyczna | PN-EN ISO 17639:2022-07 | PN-ISO 3057:2000 LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026 | ||
| 90 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Mikrostruktura, Mikroskopia optyczna | PN-63/H-04504 | PN-66/H-04505 | PN-ISO 3057:2000 | PN-EN ISO 945-1:2019-09 | PN-75/H-04661 LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026 | ||
| 91 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Wielkość ziarna, Mikroskopia optyczna | PN-H-04507-01:1984 | PN-H-04507-01:1984/Az1:1998 | PN-EN ISO 2624:1997 | PN-EN ISO 643:2025-02 | ASTM E112-25 | ||
| 92 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Mikrostruktura i cechy przełomów, Skaningowa mikroskopia elektronowa | LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026 | ||
| 93 | Stale | Stopień zanieczyszczenia wtrąceniami niemetalicznymi, Mikroskopia optyczna | PN-64/H-04510 | ||
| 94 | Komponenty stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, lotnictwie, przemyśle maszynowym | Ocena jakościowa i ilościowa cząstek zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni badanych komponentów, Badania czystości technicznej | VDA 19.1 2015 VDA 19.1 2026 | ISO 16232:2018 | ||
| 95 | Osady z urządzeń technicznych | Zawartość składników osadów w zakresie: Ca 0,1 % do 40 % CaO 0,14 % do 56 % Mg 0,1 % do 50 % MgO 0,17 % do 83 % Al 0,01 % do 2 % Al2O 3 0,02 % do 3,8 % Fe 0,1 % do 30 % Fe2O3 0,15 % do 43 % Cu 0,02 % do 1,6 % CuO 0,02 % do 2 % S 0,01 % do 1,7 % SO3 0,03 % do 4,2 % P 0,01 % do 1,4 % P2O 5 0,03 % do 3,2 % |
Metoda optycznej spektrometrii emisyjnej z plazmą wzbudzoną indukcyjnie (ICP-OES) krzemionka jako SiO 2 w zakresie: od 0,2 % do 64 % węglany jako CO 2 w zakresie: do 0,2 % do 50 % części nierozpuszczalne w HCl (1+1) w zakresie: od 0,2 % do 96 % straty prażenia w temp. 800 °C w zakresie: od 0,2 % do 100 %; Metoda wagowa | LW-1/IN/133 wyd. 2.00 z dnia 07.09.2026 | |
| 96 | Wyroby i materiały na bazie żelaza (Fe) | Zawartość pierwiastków C, Si, Mn, P, S, Cr, Mo, Ni, Al, As, B, Co, Cu, Nb, Sn, Ti, V, W, N Węgiel 0,0203 % do 3,37 % Krzem 0,055 % do 2,24 % Mangan 0,065 % do 16,1 % Fosfor 0,0095 % do 0,055 % Siarka 0,0017 % do 0,058 % Chrom 0,067 % do 25,51 % Molibden 0,025 % do 3,48 % Nikiel 0,019 % do 35,4 % Aluminium 0,006 % do 1,56 % Arsen 0,004 % do 0,052 % Bor 0,0005 % do 0,0044 % Kobalt 0,0068 % do 0,188 % Miedź 0,022 % do 0,427 % Niob 0,004 % do 0,99 % Cyna 0,0084 % do 0,094 % Tytan 0,031 % do 1,31 % Wanad 0,008 % do 0,496 % Wolfram 0,040 % do 3,16 % Azot 0,0062 % do 0,249 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/105 Wydanie 4.00 z dnia 13.07.2026 | |
| 97 | Wyroby i materiały na bazie tytanu (Ti) | Zawartość pierwiastków Al, Fe, Cr, Ni, Si Aluminium 0,04 % do 6,33 % Żelazo 0,17 % do 0,19 % Chrom 0,013 % do 0,026 % Nikiel 0,012 % do 0,014 % Krzem 0,011 % do 0,02 % Metod emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym |
LW-1/IN/105 Wydanie 4.00 z dnia 13.07.2026 | ||
| 98 | Wyroby i materiały na bazie niklu (Ni) | Zawartość pierwiastków C, Si, Mn, P, S, Cr, Fe, Mo, Ti, Cu, Nb, Al, Co Węgiel 0,086 % do 0,152 % Krzem 0,09 % do 0,892 % Mangan 0,0694 % do 1,68 % Fosfor 0,002 % do 0,0203 % Siarka 0,0012 % do 0,0096 % Chrom 0,084 % do 23,14 % Żelazo 0,1 % do 15,97 % Molibden 3,16 % do 9,60 % Tytan 0,0096 % do 1,06 % Miedź 0,057 % do 32,41 % Niob 0,0318 % do 2,64 % Aluminium 0,006 % do 5,56 % Kobalt 0,008 % do 14,32 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/105 Wydanie 4.00 z dnia 13.07.2026 | |
| 99 | Wyroby i materiały na bazie miedzi (Cu) | Zawartość pierwiastków Sn, Pb, Zn, P, Mn, Fe, Ni, Si, Cr, As, Sb, Bi, Ag, Co, Al, S Cyna 0,00336 % do 11,01 % Ołów 0,00386 % do 14,62 % Cynk 0,00241 % do 10,22 % Fosfor 0,00338 % do 0,698 % Mangan 0,0029 % do 0,734 % Żelazo 0,00184 % do 0,418 % Nikiel 0,00266 % do 2,411 % Krzem 0,0358 % do 0,233 % Chrom 0,00358 % do 0,006 % Arsen 0,00079 % do 0,138 % Antymon 0,0035 % do 0,432 % Bizmut 0,0027 % do 0,974 % Srebro 0,00456 % do 0,0619 % Kobalt 0,00375 % do 0,212 % Aluminium 0,021 % do 0,331 % Siarka 0,0012 % do 0,0157 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/105 Wydanie 4.00 z dnia 13.07.2026 | |
| 100 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania, konstrukcje stalowe i budowlane i ich elementy oraz materiały do ich wytwarzania, połączenia nierozłączne | Wymiar liniowy Zakres 0,001 mm do 30 m lub jego wielokrotności |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 101 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania, konstrukcje stalowe i budowlane i ich elementy oraz materiały do ich wytwarzania, połączenia nierozłączne | Wymiar kątowy Zakres 0° do 360° |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 102 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania, konstrukcje stalowe i budowlane i ich elementy oraz materiały do ich wytwarzania, połączenia nierozłączne | Temperatura mediów gazowych i ciekłych 200°C do 850°C |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 103 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania, konstrukcje stalowe i budowlane i ich elementy oraz materiały do ich wytwarzania, połączenia nierozłączne | Masa Zakres 1 g do 500 Mg |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 104 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy | Prędkość ustalona metodą pośrednią za pomocą pomiaru drogi i czasu w dowolnym zakresie | LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 105 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy | Prędkość za pomocą tachometru Zakres 1 m/min do 1 999,9 m/min |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 106 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy | Prędkość obrotowa Zakres 10 obr/min do 50 000 obr/min |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 107 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy | Przyspieszenia i opóźnienia Zakres 0 m/s2 do 200 m/s2 |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 108 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy | Siła Zakres 0 N do 3 000 kN |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 109 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy | Ciśnienie Zakres 0 MPa do 100 MPa |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 110 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy | Czas Zakres 0 s do 30 min lub jego wielokrotność |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 111 | Urządzenia techniczne, urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania i ich elementy | Natężenie oświetlenia Zakres 5 lx do 10 000 lx |
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 112 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, urządzenia zabezpieczając i ich elementy, oraz materiały do ich wytwarzania, połączenia nierozłączne | Kształt, Badania jakościowe | LW-1/IN/38 wyd. 2 z dnia 16.03.2020 | ||
| 113 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, dla których istotne jest zagadnienie stateczności | Stateczność obiektu. Pomiar rozkładu nacisku dla punktu podparcia od 100 N do 500 kN od 10 kg do 15 Mg |
LW-1/IN/43 wyd. 2 z dnia 14.05.2020 | ||
| 114 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, obiekty budowlane – hałas | Poziom ciśnienia akustycznego skorygowany charakterystyką częstotliwościową A Zakres 24 dB do 139 dB |
Metoda techniczna | PN-EN ISO 3744 :1999 | PN-EN ISO 3744 :2011 Załącznik nr 4 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 (Dz.U. 263 poz. 2202 | |
| 115 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, obiekty budowlane – hałas | Poziom mocy akustycznej (z obliczeń) | PN-EN ISO 3744 :1999 | PN-EN ISO 3744 :2011 Załącznik nr 4 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 (Dz.U. 263 poz. 2202 | ||
| 116 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, obiekty budowlane – hałas | Poziom ciśnienia akustycznego skorygowany charakterystyką częstotliwościową A Zakres 24 dB do 139 dB |
Metoda orientacyjna | PN-EN ISO 3746:2011 | PN-EN ISO 3746:2011/Ap1:2017-09 | PN-EN ISO 3746:1999 Załącznik nr 4 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 (Dz.U. 263 poz. 2202 | |
| 117 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, obiekty budowlane – hałas | Poziom mocy akustycznej (z obliczeń) | PN-EN ISO 3746:2011 | PN-EN ISO 3746:2011/Ap1:2017-09 | PN-EN ISO 3746:1999 Załącznik nr 4 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 (Dz.U. 263 poz. 2202 | ||
| 118 | Urządzenia techniczne, konstrukcje stalowe i budowlane, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, obiekty budowlane – hałas | Poziom ciśnienia akustycznego skorygowany charakterystyką częstotliwościową A Zakres 24 dB do 139 dB Szczytowy poziom ciśnienia akustycznego skorygowany charakterystyką częstotliwościową C Zakres 24 dB do 139 dB Poziom ciśnienia akustycznego emisji (z obliczeń) |
Metoda pomiarowa bezpośrednia | PN-EN ISO 11201:2012 | |
| 119 | Pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej - hałas | Równoważny poziom dźwięku A Maksymalny poziom dźwięku A Zakres 24 dB do 139 dB |
Metoda pomiarowa bezpośrednia | PN-87/B-02156 | |
| 120 | Pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej - hałas | Równoważny poziom dźwięku A dla czasu odniesienia T (z obliczeń) | PN-87/B-02156 | ||
| 121 | Pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej - hałas | Równoważny poziom dźwięku A Maksymalny poziom dźwięku A Zakres 24 dB do 139 dB |
Metoda pomiarowa bezpośrednia | PN-EN ISO 10052:2021-12 | |
| 122 | Pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej - hałas | Wzorcowy równoważny poziom dźwięku A dla cyklu pracy, Wzorcowy maksymalny poziom dźwięku A dla cyklu pracy (z obliczeń) | PN-EN ISO 10052:2021-12 | ||
| 123 | Urządzenia techniczne i ich elementy, urządzenia zabezpieczające, instalacje elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroniczne | Rezystancja elektryczna Zakres 1 mΩ do 1 TΩ |
LW-1/IN/22 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 124 | Urządzenia techniczne i ich elementy, urządzenia zabezpieczające, instalacje elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroniczne | Rezystancja izolacji elektrycznej dla Upr=250 V 100 MΩ do 10 GΩ dla Upr=500 V 100 MΩ do 10 GΩ dla Upr=1000 V 100 MΩ do 10 GΩ dla Upr=2500 V 100 MΩ do 1 GΩ |
LW-1/IN/22 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 125 | Urządzenia techniczne i ich elementy, urządzenia zabezpieczające, instalacje elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroniczne | Natężenie prądu elektrycznego prądu stałego: 10 μA do 600 A prądu przemiennego: Zakres 10 μA do 1000 A |
LW-1/IN/22 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 126 | Urządzenia techniczne i ich elementy, urządzenia zabezpieczające, instalacje elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroniczne | Impedancja pętli zwarciowej Zakres 0,01 Ω do 20 Ω |
LW-1/IN/22 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 127 | Urządzenia techniczne i ich elementy, urządzenia zabezpieczające, instalacje elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroniczne | Napięcie elektryczne napięcia stałego 1 mV do 1000 V napięcia przemiennego: Zakres 1 mV do 5000 V |
LW-1/IN/22 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 128 | Urządzenia techniczne i ich elementy, urządzenia zabezpieczające, instalacje elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroniczne | Energia elektryczna prądu jednofazowego dla urządzeń o mocy 10 W do 12 kW prądu trójfazowego dla urządzeń o mocy 10 W do 20 kW |
LW-1/IN/22 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 129 | Urządzenia techniczne i ich elementy, urządzenia zabezpieczające, instalacje elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroniczne | Moc elektryczna prądu stałego 1 W do 8 kW prądu przemiennego 1 W do 1,5 MW |
LW-1/IN/22 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 130 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Badania odporności na wyładowania elektrostatyczne | PN-EN 61000-4-2:2026-03 | EN IEC 61000-4-2:2025 | ||
| 131 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Badania odporności na zapady napięcia, krótkie przerwy i zmiany napięcia | PN-EN IEC 61000-4-11:2020-11 | EN IEC 61000-4-11:2020 | ||
| 132 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Badania odporności na zaburzenia przewodzone, indukowane przez pola o częstotliwości radiowej | PN-EN IEC 61000-4-6:2024-03 | EN IEC 61000-4-6:2023 | ||
| 133 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Badania odporności na pole elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej | PN-EN IEC 61000-4-3:2021-06 | EN IEC 61000-4-3:2020 | ||
| 134 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Pomiar emisji zaburzeń elektromagnetycznych przewodzonych w zakresie 9 kHz do 30 MHz | PN-EN 55016-2-1:2014 | PN-EN 55016-2-1:2014/A1:2017-12 | EN 55016-2-1:2014 | EN 55016-2-1:2014/A1:2017 | PN-EN 55032:2015-09 | PN-EN 55032:2015-09/A11:2020-07 | PN-EN 55032:2015-09/A1:2021-05 | EN 55032:2015 | EN 55032:2015/A1:2020 | EN 55032:2015/A11:2020 | PN-EN 55011:2016 | PN-EN 55011:2016/A1:2017-06 | PN-EN 55011:2016/A2:2021-08 | PN-EN 55011:2016/A11:2020-07 | EN 55011:2016 | EN 55011:2016/A1:2017 | EN 55011:2016/A2:2021 | EN 55011:2016/A11:2020 | PN-EN IEC 55014-1:2021-08 | EN IEC 55014-1:2021 | ||
| 135 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Odporność na serie szybkich elektrycznych stanów przejściowych | PN-EN 61000-4-4:2013-05 | EN 61000-4-4:2012 | ||
| 136 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Odporność na udary elektryczne | PN-EN 61000-4-5:2014-10 | PN-EN 61000-4-5:2014-10/A1:2018-01 | EN 61000-4-5:2014 | EN 61000-4-5:2014/A1 :2017 | ||
| 137 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Pomiar emisji zaburzeń promieniowanych w zakresie częstotliwości 30 MHz – 6, GHz (Komora SAC-3) | PN-EN 55011:2016-05 | PN-EN 55011:2016-05/ A1:2017-06 | PN-EN 55011:2016-05/ A2:2021-08 | PN-EN 55011:2016-05/A11:2020-07 | EN 55011:2016 | EN 55011:2016/A1:2017 | EN 55011:2016/A11:2020 | EN 55011:2016/A2:2021 | PN-EN IEC 55014-1:2021-08 | EN IEC 55014-1:2021 | PN-EN 55016-2-3:2017 | PN-EN 55016-2-3:2017-06/A1:2020-01 | PN-EN 55016-2-3:2017-06/A2:2024-03 | EN 55016-2-3:2017 | EN 55016-2-3:2017/A1:2019 | EN 55016-2-3:2017/A2:2023 | PN-EN 55032:2015-09 | PN-EN 55032:2015-09/ A1:2021-05 | PN-EN 55032:2015-09/ A11:2020-07 | EN 55032:2015 | EN 55032:2015/A1:2020 | EN 55032:2015/A11:2020 | ||
| 138 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Poziom emisji harmonicznych prądu | PN-EN IEC 61000-3-2:2019-04 | PN-EN IEC 61000-3-2:2019-04/A1:2021-08 | PN-EN IEC 61000-3-2:2019-04/A2:2024-12 | EN IEC 61000-3-2:2019 | EN IEC 61000-3-2:2019/A1:2021 | EN IEC 61000-3-2:2019/A2:2024 | ||
| 139 | Urządzenia wyposażone w osprzęt elektryczny i elektroniczny | Wyznaczanie współczynników wahań napięcia i migotania światła | PN-EN 61000-3-3:2013-10 | PN-EN 61000-3-3:2013-10/ A1:2019-10 | PN-EN 61000-3-3:2013-10/ A2:2022-04 | EN 61000-3-3:2013 | EN 61000-3-3:2013/A1:2019 | EN 61000-3-3:2013/A2:2021 | ||
| 140 | Automatyka zabezpieczająca urządzeń technicznych | Skuteczność i funkcjonalność działania układów automatyki zabezpieczającej i sterowania w zakresie zadanych algo-rytmów pracy urządzenia technicznego, Badania jakościowe | LW-1/IN/51 wyd.2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 141 | Kotły grzewcze na paliwa stałe o mocy nominalnej do 500 kW, z ręcznym lub automatycznym zasypem paliwa. | Badania konstrukcyjne i cieplno-techniczne kotłów grzewczych: bezpieczeństwo użytkowania, elektryczne i kompatybilności elektromagnetycznej: ciśnienie: 0 bar do 15 bar masa: 0 g do 3 000 kg temperatura: 0 oC do 450oC czas: 0 s do 12 godz. zawartość substancji szkodliwych w spalinach przy spalaniu paliw stałych: tlen O2: 0 % do 21% metoda paramagnetyczna tlenek węgla CO: 0 ppm do 100 000 ppm metoda NDIR dwutlenek węgla CO2: 0 % do 20% metoda NDIR tlenki azotu NO, NO2, (NOX zakres 0 ppm do 4 000 ppm metoda chemiluminescencji współczynnik nadmiaru powietrza do spalania λ (z obliczeń pył zakres 0 mg/m3 do 200 mg/m3 metoda grawimetryczna niespalone gazowe substancje organiczne – węgiel organiczny związany zakres 0 ppm do 2 000 ppm metoda ciągłej detekcji płomieniowo-jonizacyjnej moc cieplna / sprawność (z obliczeń) |
EN 303-5:2021 | PN-EN 303-5:2021-09 | PN-EN 303-5 + A1:2023-05 | ||
| 142 | Urządzenia spalające paliwa stałe, ciekłe i gazowe | Zawartość substancji szkodliwych w spalinach przy spalaniu paliw stałych, ciekłych i gazowych: tlen O2 Zakres 0 % do 21 % tlenek węgla CO Zakres 0 ppm do 100000 ppm dwutlenek węgla CO2 Zakres 0 % do 20 % tlenki azotu: NO, NO2 (NOX Zakres 0 ppm do 4000 ppm współczynnik nadmiaru powietrza do spalania λ (wartość wyliczana czerń spalin Zakres 0 oB do 10 oB pył Zakres 0,001 g/m3 do 100 g/m3 niespalone gazowe substancje organiczne – węgiel organiczny związany Zakres 0 ppm do 2000 ppm |
LW-1/IN/63 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 143 | Urządzenia opalane paliwami stałymi: - kotły grzewcze o mocy nominalnej do 50 kW, - kuchnie, - ogrzewacze pomieszczeń, - wkłady kominkowe wraz z kominkami otwartymi | Badania konstrukcyjne i cieplno-techniczne urządzeń: bezpieczeństwo użytkowania i elektryczne: ciśnienie: 0 bar do 15 bar masa: 0 g do 3 000 kg temperatura: 0 do 450oC czas: 0 s do 12 godz. zawartość substancji szkodliwych w spalinach przy spalaniu paliw stałych: ● tlen O2 0 % do 21% ● tlenek węgla CO: 0 ppm do 100 000 ppm ● dwutlenek węgla CO2 0 do 20% ● tlenki azotu NO, NO2, (NOX: 0 ppm do 4 000 ppm ● współczynnik nadmiaru powietrza do spalania λ (wartość wyliczana ● pył 0 mg/m3 do 200 mg/m3 ● niespalone gazowe substancje organiczne – węgiel organiczny związany 0 ppm do 2 000 ppm moc cieplna/sprawność Obszar regulowany: „N” – Metoda badawcza stosowana w działaniach właściwych dla notyfikacji wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. |
PN-EN 12809:2002 „N“ | PN-EN 12815:2004 „N“ | PN-EN 13240:2008 „N“ | PN-EN 13229:2002 „N“ | ||
| 144 | Urządzenia grzewcze | Efektywność energetyczna w zakresie sprawności dla urządzeń o mocy do 1200 kW | LW-1/IN/86 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 145 | Obudowy urządzeń | Stopień ochrony IP zapewniany przez obudowę IP0X do IP6X – dla pierwszej cyfry charakterystycznej IPX3, IPX4 i IPX7 – dla drugiej cyfry charakterystycznej |
PN-EN 60529:2003/A2:2014-07 | ||
| 146 | Obudowy urządzeń | Wytrzymałość mechaniczna, Stopień: IK10, Próba Ehc | PN-EN 62262:2003 | PN-EN 60068-2-75:2015-01 | ||
| 147 | Segmenty szyb, drzwi przystankowe i kabiny dźwigów | Wytrzymałość statyczna udarowa |
PN-EN 81-50:2020-08 p. 5.14 | ||
| 148 | Urządzenia techniczne, ich elementy i urządzenia zabezpieczające | Sztywność sprężyn metodą pomiaru siły w zakresie do 2000 N i ugięcia w zakresie do 500 mm | LW-1/IN/82 Wydanie 2.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 149 | Wyporowe zintegrowane sprężarki powietrza z napędem elektrycznym | Parametry użytkowe wydajność ciśnienie pobór mocy elektrycznej prędkość obrotowa silnika moc do 65 kW, ciśnienie do 1,5 MPa prędkość do 50 000 obr/min |
PN ISO 1217:1999 z załącznikiem C | ||
| 150 | Urządzenia techniczne, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania | Różnica ciśnień Zakres 0 Pa do 0,25 MPa pomiar za pomocą przetwornika różnicy ciśnień |
LW-1/IN/83 wyd.4.00 z dnia 09.06.2023 | ||
| 151 | Urządzenia techniczne, ich elementy i urządzenia zabezpieczające, układy automatyki zabezpieczającej i sterowania | Masowe natężenie przepływu par, gazów oraz cieczy Zakres do 8200 kg/h dla par i gazów za pomocą zwężek pomiarowych Zakres do 61100 kg/h cieczy za pomocą zwężek pomiarowych Zakres do 9000 l/h wody za pomocą przepływomierza elektromagnetycznego |
LW-1/IN/84 wyd.4.00 z dnia 27.08.2025 | PN-EN ISO 5167-1:2022-12 | PN-EN ISO 5167-2:2022-12 | ||
| 152 | Urządzenia techniczne i ich elementy oraz urządzenia zabezpieczające | Wytrzymałość i szczelność metodą próby ciśnieniowej Zakres 0 Pa do 45 MPa Zakres 0 Pa do 45 MPa |
Metoda hydrauliczna; Metoda pneumatyczna | LW-1/IN/87 Wydanie 3.00 z dnia 21.06.2024 | |
| DZIAŁ BADAŃ LABORATORYJNYCH W WARSZAWIE; (Działalność stacjonarna i działalność prowadzona w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę) | |||||
| 153 | Wyroby z metali i stopów, urządzenia techniczne | Niedoskonałość kształtu oraz nieciągłości powierzchniowe | Metoda wizualna | PN-EN 13018:2016-04 | |
| 154 | Złącza spawane | Niezgodności spawalnicze oraz nieciągłości powierzchniowe | Metoda wizualna | PN-EN ISO 17637:2017-02 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 9 | |
| 155 | Wyroby z metali i stopów, wyroby wykonane z materiałów nieporowatych, złącza spawane | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN ISO 3452-1:2021-12 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 6 | |
| 156 | Odlewy | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN 1371-1:2012 | PN-EN 1371-2:2015-03 | |
| 157 | Odkuwki | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN 10228-2:2016-07 | |
| 158 | Rury | Nieciągłości powierzchniowe | Metoda penetracyjna | PN-EN ISO 10893-4:2011 | |
| 159 | Wyroby z metali i stopów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN ISO 9934-1:2017-02 | |
| 160 | Złącza spawane materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN EN ISO 17638:2017-01 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 7 | |
| 161 | Odlewy z materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN 1369:2013-04 | |
| 162 | Odkuwki z materiałów ferromagnetycznych | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN 10228-1:2016-07 | |
| 163 | Rury stalowe ferromagnetyczne | Nieciągłości powierzchniowe i podpowierzchniowe | Metoda magnetyczna proszkowa | PN-EN ISO 10893-5:2011 | |
| 164 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 17640:2019-01 | |
| 165 | Wyroby z metali i stopów | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 16810:2025-04 | PN-EN ISO 16823:2025-07 | |
| 166 | Wyroby stalowe płaskie | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN 10160:2001 | |
| 167 | Odkuwki stalowe | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN 10228-3:2016-07 | PN-EN 10228-4:2016-07 | |
| 168 | Złącza spawane w stalach austenitycznych i stopach na bazie niklu | Nieciągłości wewnętrzne | Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 22825:2017-12 | |
| 169 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne złączy spawanych o grubości w zakresie: 6 mm do 300 mm | Metoda ultradźwiękowa technika time-of-flight diffraction | PN-EN ISO 16828:2026-01 | PN-EN ISO 10863:2020-12 | |
| 170 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów i złączy spawanych o grubości od 6 mm | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | PN-EN ISO 13588:2019-04 | |
| 171 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne złączy spawanych o grubości w zakresie: 3,2 mm do 8 mm | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | PN-EN ISO 20601:2019-03 | |
| 172 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne i nieciągłości występujące na powierzchni przeciwległej do powierzchni skanowania, Mapowanie korozji z wykorzystaniem głowic wieloprzetwornikowych | Metoda ultradźwiękowa technika phased array | LW-1/89 UT-PA Mapowanie korozji wyd. 1.00 z dnia 02.07.2026 | |
| 173 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane, wyroby niemetaliczne | Grubości w zakresie równoważnym dla stali w zakresie 0,6 mm do 300 mm |
Metoda ultradźwiękowa | PN-EN ISO 16809:2025-12 | |
| 174 | Wyroby z metali i stopów | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 5579:2014-02 | |
| 175 | Odlewy | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN 12681:2018-01 | |
| 176 | Złącza spawane | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 17636-1:2023-02 | |
| 177 | Rury | Nieciągłości wewnętrzne wyrobów o grubości równoważnej do 30 mm Fe | Metoda radiograficzna | PN-EN ISO 10893-6:2011 | |
| 178 | Materiał spoiny, powłoki platerowane wykonane ze stali austenitycznych i stali dupleks, stale austenityczne | Zawartość ferrytu delta | Metoda indukcji magnetycznej | PN-EN ISO 8249:2018-11 | |
| 179 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Właściwości mechaniczne: wyraźna granica plastyczności umowna granica plastyczności wytrzymałości na rozciąganie naprężenie rozrywające wydłużenie przewężenie siła F do 600 kN Statyczna próba rozciągania w temperaturze pokojowej |
PN-EN ISO 6892-1:2020-05 metoda B | PN-EN ISO 4136:2022-12 | PN-EN ISO 5178:2019-04 | PN-EN ISO 9018:2016-01 | ASTM A370-24a | ASTM E8/E8M-24 | ||
| 180 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Właściwości mechaniczne: wyraźna granica plastyczności umowna granica plastyczności wytrzymałości na rozciąganie naprężenie rozrywające wydłużenie przewężenie siła F do 150 kN temperatura do + 900°C Statyczna próba rozciągania w temperaturze podwyższonej |
PN-EN ISO 6892-2:2018-08 | ||
| 181 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane, stopiwo | Praca łamania Zakres KV2, KU2, KV8, KU8 Początkowa energia młota do 450 J Temperatura badania: otoczenia 23± 5°C obniżonej do -70°C podwyższonej do +180°C obniżonej w temp. ciekłego azotu Próba udarności sposobem Charpy’ego |
PN-EN ISO 148-1:2017 | PN-EN ISO 9016:2022-09 | ASTM A370-24a | ASTM E23-24 | ||
| 182 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Twardość | Metoda: - Brinella HBW 2,5/62,5, HBW 2,5/187,5, HBW 5/250 - Rockwella w skalach: A, B, C - Vickersa HV1, HV5, HV10 | PN-EN ISO 6506-1:2014-12 | PN-EN ISO 6507-1:2024-04 | PN-EN ISO 6508-1:2024-06 | PN-EN ISO 9015-1:2011 | PN-EN ISO 14271:2017-11 | |
| 183 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Twardość | Metoda UCI | DIN 50159-1:2022-06 | ASTM A1038-19 | |
| 184 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Podatność do odkształceń plastycznych i/lub obecność niezgodności spawalniczych na powierzchni złącza lub w jego pobliżu podczas próby zginania | PN-EN ISO 7438:2021-04 | PN-EN ISO 5173:2023-06 | ASTM A370-24a | ASTM E190-21 | ||
| 185 | Złącza spawane | Niezgodności spawalnicze, ich wielkość i rozłożenie na powierzchni przełomu wewnętrznego, Próba łamania | PN-EN ISO 9017:2018-03 | ||
| 186 | Rury z metali i stopów | Własności technologiczne rur: próba zginania próba spłaszczania próba roztłaczania próba roztłaczania pierścienia próba rozciągania pierścienia Zakres obciążeń 0,02 N do 600 kN |
PN-EN ISO 8491:2005 | PN-EN ISO 8492:2014-02 | PN-EN ISO 8493:2005 | PN-EN ISO 8495:2014-02 | PN-EN ISO 8496:2014-02 | ||
| 187 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Makrostruktura i mikrostruktura, Mikroskopia optyczna | PN-EN ISO 17639:2022-07 | PN-ISO 3057:2000 LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026 | ||
| 188 | Wyroby z metali i stopów, złącza spawane | Wielkość ziarna, Mikroskopia optyczna | PN-H-04507-01:1984 | PN-H-04507-01:1984/Az1:1998 | PN-EN ISO 2624:1997 | PN-EN ISO 643:2025-02 | ||
| 189 | Wyroby i materiały na bazie żelaza (Fe) | Zawartość pierwiastków C, Si, Mn, P, S, Cr, Mo, Ni, Al, As, Co, Cu, Nb, Sn, Ti, V, W Węgiel 0,01 % do 3,8 % Krzem 0,008 % do 2,5 % Mangan 0,13 % do 31,60 % Fosfor 0,007 % do 0,14 % Siarka 0,0025 % do 0,19 % Chrom 0,006 % do 28,0 % Molibden 0,007 % do 10,35 % Nikiel 0,014 % do 38,9 % Aluminium 0,005 % do 9,50 % Arsen 0,006 % do 0,08 % Kobalt 0,0061 % do 11,0 % Miedź 0,02 % do 1,0 % Niob 0,005 % do 1,80 % Cyna 0,002 % do 0,1 % Tytan 0,006 % do 1,45 % Wanad 0,002 % do 2,1 % Wolfram 0,05 % do 22,4 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/127 wydanie 2.00 z dnia 21.08.2024 | |
| 190 | Wyroby i materiały na bazie aluminium (Al) | Zawartość pierwiastków Si, Fe, Cu, Mn, Mg, Cr, Ni, Zn, Ti, V Krzem 0,05 % do 16,8 % Żelazo 0,13 % do 1,5 % Miedź 0,01 % do 13,4 % Mangan 0,01 % do 2,1 % Magnez 0,01 % do 3,9 % Chrom 0,028 % do 0,4 % Nikiel 0,02 % do 3,55 % Cynk 0,02 % do 9,1 % Tytan 0,01 % do 0,4 % Wanad 0,013 % do 0,05 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/127 wydanie 2.00 z dnia 21.08.2024 | |
| 191 | Wyroby i materiały na bazie niklu (Ni) | Zawartość pierwiastków Si, Mn, Cr, Fe, Mo, Mg, Cu, Co, Nb, Al, Ti Krzem 0,02 % do 1,0 % Mangan 0,022 % do 1,85 % Chrom 0,05 % do 25,7 % Żelazo 0,004 % do 50,8 % Molibden 0,19 % do 18,8 % Magnez 0,001 % do 0,09 % Miedź 0,05 % do 35,65 % Kobalt 0,058 % do 18,8 % Niob 0,029 % do 5,7 % Aluminium 0,005 % do 4,8 % Tytan 0,009 % do 3,8 % |
Metoda emisyjnej spektrometrii atomowej ze wzbudzeniem iskrowym | LW-1/IN/127 wydanie 2.00 z dnia 21.08.2024 | |
| Metody badawcze | |||||
| 192 | Numer decyzji, Komisji | Wyrób(y) Obszar regulowany: Rodzaj działalności: OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH ( System 3); Dokument odniesienia: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustalające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG; Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego ( Załącznik V, ppkt.3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
Zharmonizowane specyfikacje techniczne | ||
| 193 | 1999/471/WE | Kotły grzewcze na paliwa stałe o mocy cieplnej do 50 kW. Obszar regulowany: Rodzaj działalności: OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH ( System 3); Dokument odniesienia: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustalające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG; Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego ( Załącznik V, ppkt.3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
EN 12809:2001 | EN 12809:2001/A1:2004 | EN 12809:2001/A1:2004/AC:2007 | EN 12809:2001/AC:2006 | ||
| 194 | 1999/471/WE | Kuchnie na paliwa stałe. Obszar regulowany: Rodzaj działalności: OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH ( System 3); Dokument odniesienia: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustalające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG; Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego ( Załącznik V, ppkt.3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
EN 12815:2001 | EN 12815:2001/A1:2004 | EN 12815:2001/A1:2004/AC:2007 | EN 12815:2001/AC:2006 | ||
| 195 | 1999/471/WE | Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe. Obszar regulowany: Rodzaj działalności: OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH ( System 3); Dokument odniesienia: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustalające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG; Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego ( Załącznik V, ppkt.3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
EN 13240:2001 | EN 13240:2001/A2:2004 | EN 13240:2001/A2:2004/AC:2007 | EN 13240:2001/AC:2006 | ||
| 196 | 1999/471/WE | Wkłady kominkowe wraz z kominkami otwartymi na paliwa stałe. Obszar regulowany: Rodzaj działalności: OCENA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH ( System 3); Dokument odniesienia: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustalające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG; Laboratorium spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. w zakresie prowadzonej działalności przewidzianej dla laboratorium badawczego ( Załącznik V, ppkt.3 rozporządzenia Nr 305/2011) w powyższym zakresie. |
EN 13229:2001 | EN 13229:2001/A1:2003 | EN 13229:2001/A2:2004 | EN 13229:2001/A2:2004/AC:2007 | EN 13229:2001/AC:2006 | ||
Normy referencyjne (227)
*
* LW-1/IN/44 Wydanie 2.00 z dnia 09.06.2023
ASTM A1038-19
ASTM A370-24a
ASTM E112-25
ASTM E1139/E1139M-17
ASTM E190-21
ASTM E23-24
ASTM E2714:2026
ASTM E466:2021
ASTM E606:2021
ASTM E8/E8M-24
ASTM E92-23
DIN 50159-1:2022-06
EN 12809:2001
EN 12809:2001/A1:2004
EN 12809:2001/A1:2004/AC:2007
EN 12809:2001/AC:2006
EN 12814-2:2000
EN 12815:2001
EN 12815:2001/A1:2004
EN 12815:2001/A1:2004/AC:2007
EN 12815:2001/AC:2006
EN 13229:2001
EN 13229:2001/A1:2003
EN 13229:2001/A2:2004
EN 13229:2001/A2:2004/AC:2007
EN 13229:2001/AC:2006
EN 13240:2001
EN 13240:2001/A2:2004
EN 13240:2001/A2:2004/AC:2007
EN 13240:2001/AC:2006
EN 303-5:2021
EN 55011:2016
EN 55011:2016/A11:2020
EN 55011:2016/A1:2017
EN 55011:2016/A2:2021
EN 55016-2-1:2014
EN 55016-2-1:2014/A1:2017
EN 55016-2-3:2017
EN 55016-2-3:2017/A1:2019
EN 55016-2-3:2017/A2:2023
EN 55032:2015
EN 55032:2015/A11:2020
EN 55032:2015/A1:2020
EN 61000-3-3:2013
EN 61000-3-3:2013/A1:2019
EN 61000-3-3:2013/A2:2021
EN 61000-4-4:2012
EN 61000-4-5:2014
EN 61000-4-5:2014/A1 :2017
EN IEC 55014-1:2021
EN IEC 61000-3-2:2019
EN IEC 61000-3-2:2019/A1:2021
EN IEC 61000-3-2:2019/A2:2024
EN IEC 61000-4-11:2020
EN IEC 61000-4-2:2025
EN IEC 61000-4-3:2020
EN IEC 61000-4-6:2023
ISO 1099:2017
ISO 12106:2017
ISO 16232:2018
ISO 19835:2018
ISO 4310:2009
LW-1/89 UT-PA Mapowanie korozji wyd. 1.00 z dnia 02.07.2026
LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026
LW-1/IN/105 Wydanie 4.00 z dnia 13.07.2026
LW-1/IN/127 wydanie 2.00 z dnia 21.08.2024
LW-1/IN/133 wyd. 2.00 z dnia 07.09.2026
LW-1/IN/21 Wydanie 4.00 z dnia 09.06.2023
LW-1/IN/22 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023
LW-1/IN/38 wyd. 2 z dnia 16.03.2020
LW-1/IN/43 wyd. 2 z dnia 14.05.2020
LW-1/IN/44 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023
LW-1/IN/51 wyd.2.00 z dnia 09.06.2023
LW-1/IN/63 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023
LW-1/IN/82 Wydanie 2.00 z dnia 09.06.2023
LW-1/IN/83 wyd.4.00 z dnia 09.06.2023
LW-1/IN/84 wyd.4.00 z dnia 27.08.2025
LW-1/IN/86 wyd. 2.00 z dnia 09.06.2023
LW-1/IN/87 Wydanie 3.00 z dnia 21.06.2024
LW-1/IN/90 Wydanie 2.00 z dnia 09.06.2023
PN ISO 1217:1999 z załącznikiem C
PN-63/H-04504
PN-64/H-04510
PN-66/H-04505
PN-75/H-04661 LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026
PN-87/B-02156
PN-EN 10160:2001
PN-EN 10228-1:2016-07
PN-EN 10228-2:2016-07
PN-EN 10228-3:2016-07
PN-EN 10228-4:2016-07
PN-EN 12681-2:2017-12
PN-EN 12681:2018-01
PN-EN 12809:2002 „N“
PN-EN 12814-1:2002
PN-EN 12814-2:2021-06
PN-EN 12814-4:2018-05
PN-EN 12814-5:2002
PN-EN 12814-7:2024-09
PN-EN 12815:2004 „N“
PN-EN 13018:2016-04
PN-EN 13100-1:2017-07
PN-EN 13100-3:2006
PN-EN 13229:2002 „N“
PN-EN 13240:2008 „N“
PN-EN 13554:2011
PN-EN 1369:2013-04
PN-EN 1371-1:2012
PN-EN 1371-2:2015-03
PN-EN 14584:2013-07
PN-EN 15856:2010
PN-EN 15857:2010
PN-EN 303-5 + A1:2023-05
PN-EN 303-5:2021-09
PN-EN 55011:2016
PN-EN 55011:2016-05
PN-EN 55011:2016-05/ A1:2017-06
PN-EN 55011:2016-05/ A2:2021-08
PN-EN 55011:2016-05/A11:2020-07
PN-EN 55011:2016/A11:2020-07
PN-EN 55011:2016/A1:2017-06
PN-EN 55011:2016/A2:2021-08
PN-EN 55016-2-1:2014
PN-EN 55016-2-1:2014/A1:2017-12
PN-EN 55016-2-3:2017
PN-EN 55016-2-3:2017-06/A1:2020-01
PN-EN 55016-2-3:2017-06/A2:2024-03
PN-EN 55032:2015-09
PN-EN 55032:2015-09/ A11:2020-07
PN-EN 55032:2015-09/ A1:2021-05
PN-EN 55032:2015-09/A11:2020-07
PN-EN 55032:2015-09/A1:2021-05
PN-EN 59:2016-03
PN-EN 60068-2-75:2015-01
PN-EN 60529:2003/A2:2014-07
PN-EN 61000-3-3:2013-10
PN-EN 61000-3-3:2013-10/ A1:2019-10
PN-EN 61000-3-3:2013-10/ A2:2022-04
PN-EN 61000-4-2:2026-03
PN-EN 61000-4-4:2013-05
PN-EN 61000-4-5:2014-10
PN-EN 61000-4-5:2014-10/A1:2018-01
PN-EN 62262:2003
PN-EN 81-50:2020-08 p. 5.14
PN-EN EN ISO 17638:2017-01 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 7
PN-EN IEC 55014-1:2021-08
PN-EN IEC 61000-3-2:2019-04
PN-EN IEC 61000-3-2:2019-04/A1:2021-08
PN-EN IEC 61000-3-2:2019-04/A2:2024-12
PN-EN IEC 61000-4-11:2020-11
PN-EN IEC 61000-4-3:2021-06
PN-EN IEC 61000-4-6:2024-03
PN-EN ISO 10052:2021-12
PN-EN ISO 10863:2020-12
PN-EN ISO 10893-4:2011
PN-EN ISO 10893-5:2011
PN-EN ISO 10893-6:2011
PN-EN ISO 11201:2012
PN-EN ISO 1172:2024-03 metoda A
PN-EN ISO 1183-1:2026-01 (metoda A)
PN-EN ISO 13588:2019-04
PN-EN ISO 14125:2001
PN-EN ISO 14271:2017-11
PN-EN ISO 14271:2017-11 LW-1/IN/101 wyd.2.00 z dnia 09.06.2023
PN-EN ISO 148-1:2017
PN-EN ISO 148-1:2017-02
PN-EN ISO 16148:2016-08/A1:2020-11
PN-EN ISO 16809:2025-12
PN-EN ISO 16810:2025-04
PN-EN ISO 16823:2025-07
PN-EN ISO 16828:2026-01
PN-EN ISO 17636-1:2023-02
PN-EN ISO 17636-2:2023-04
PN-EN ISO 17637:2017-02 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 9
PN-EN ISO 17639:2022-07
PN-EN ISO 17640:2019-01
PN-EN ISO 178:2019-06
PN-EN ISO 18081:2025-01 ASME BPVC Edition 2021 Section V Article 12
PN-EN ISO 2039-1:2004
PN-EN ISO 20601:2019-03
PN-EN ISO 22825:2017-12
PN-EN ISO 2624:1997
PN-EN ISO 3452-1:2021-12 ASME BPVC Edition 2025 Section V Article 6
PN-EN ISO 3744 :1999
PN-EN ISO 3744 :2011 Załącznik nr 4 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 (Dz.U. 263 poz. 2202
PN-EN ISO 3746:1999 Załącznik nr 4 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 (Dz.U. 263 poz. 2202
PN-EN ISO 3746:2011
PN-EN ISO 3746:2011/Ap1:2017-09
PN-EN ISO 4136:2022-12
PN-EN ISO 5167-1:2022-12
PN-EN ISO 5167-2:2022-12
PN-EN ISO 5173:2023-06
PN-EN ISO 5178:2019-04
PN-EN ISO 527-1:2020-01
PN-EN ISO 527-2:2012
PN-EN ISO 527-3:2019-01
PN-EN ISO 527-4:2023-10
PN-EN ISO 527-5:2022-06
PN-EN ISO 5579:2014-02
PN-EN ISO 643:2025-02
PN-EN ISO 6506-1:2014-12
PN-EN ISO 6507-1:2024-04
PN-EN ISO 6508-1:2024-06
PN-EN ISO 6892-1:2020-05 metoda A
PN-EN ISO 6892-1:2020-05 metoda B
PN-EN ISO 6892-2:2018-08
PN-EN ISO 7438:2021-04
PN-EN ISO 8249:2018-11
PN-EN ISO 8491:2005
PN-EN ISO 8492:2014-02
PN-EN ISO 8493:2005
PN-EN ISO 8495:2014-02
PN-EN ISO 8496:2014-02
PN-EN ISO 9015-1:2011
PN-EN ISO 9016:2022-09
PN-EN ISO 9017:2018-03
PN-EN ISO 9018:2016-01
PN-EN ISO 945-1:2019-09
PN-EN ISO 9934-1:2017-02
PN-H-04507-01:1984
PN-H-04507-01:1984/Az1:1998
PN-ISO 3057:2000
PN-ISO 3057:2000 LW-1/IN/103 wyd. 5.00 z dnia 06.03.2026
VDA 19.1 2015 VDA 19.1 2026
Zharmonizowane specyfikacje techniczne