🇨🇿 Vojenský technický ústav, s.p. EN
Materiały
Vojenský technický ústav, s.p. to laboratorium akredytowane przez ČIA pod numerem 1128 (Slavičín, Czechy). Zakres akredytacji obejmuje 33 metody badawcze w obszarach: Materiały. Badane obiekty to m.in.: Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja, Środki ochrony indywidualnej, Beczki, kanistry, skrzynie, Osłony metalowe, niemetalowe i kompozytowe.
W skrócie
- Numer akredytacji: ČIA 1128
- Liczba metod w zakresie: 33
- Rodzajów badanych obiektów: 12
- Miasto: Slavičín, Czechy
- Ważność do: 20-11-2029
- Numer akredytacji
- 1128
- Jednostka akredytująca
- ČIA
- Adres
- Dlouhá 300, 763 21 Slavičín
- Miasto
- Slavičín, Czechy
- Dział
- Dział Badań – laboratorium badawcze
- Ważność do
- 20-11-2029
Co bada to laboratorium (12)
- Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja — 14 metod
- Środki ochrony indywidualnej — 6 metod
- Beczki, kanistry, skrzynie — 2 metody
- Osłony metalowe, niemetalowe i kompozytowe — 2 metody
- Osłony ochronne maszyn — 2 metody
- Beczki, kanistry, skrzynie, worki — 1 metoda
- Kamizelki ochronne — 1 metoda
- Okna, drzwi, zamknięcia i rolety — 1 metoda
- Oszklenie bezpieczne — 1 metoda
- Szyby czołowe kabin pociągów — 1 metoda
- Szyby czołowe pojazdów kolejowych — 1 metoda
- Wytarte do sucha broń strzelecka małokalibrowa i amunicja — 1 metoda
Informacje o certyfikacie
- Data certyfikatu
- 12.03.2026
Zakres akredytacji — metody badawcze (33)
| Lp. | Przedmiot badań | Metodyka / Parametry | Technika | Dokument odniesienia | |
|---|---|---|---|---|---|
| Metody badawcze | |||||
| 1 | Środki ochrony indywidualnej | Badanie odporności na przestrzelenie | ČSN 39 5360, z wyłączeniem pkt 5.4 | ||
| 2 | Środki ochrony indywidualnej | Badanie odporności balistycznej – metoda zmodyfikowana | ČOS 130026; (NIJ Standard-0101.06) | ||
| 3 | Środki ochrony indywidualnej | Badanie odporności balistycznej | SOP VTÚ/VTÚVM-4419-32 (NIJ Standard-0101.06) | ||
| 4 | Środki ochrony indywidualnej | Badanie odporności balistycznej na odłamki | ČOS 130027, z wyłączeniem załącznik C.4 | ||
| 5 | Środki ochrony indywidualnej | Wyznaczanie klasyfikacji | STANAG 2920, wyd. 3; AEP-2920, Ed. A, Ver. 2, rozdz. 4, 5.1, 5.2, 5.4.1, 5.5.2, 5.6.1, 5.7.1, 5.8, 5.10.1, 5.11, 5.12, 5.13, 5.14.1a, 5.14.2, 5.14.3, 5.14.4b, 5.16, 6, załącznik C, D1a, D4, F, G, H, J | ||
| 6 | Kamizelki ochronne | Badanie odporności na przestrzelenie | SOP VTÚ/VTÚVM-107-16/2014 (NIJ Standard-0101.04); VPAM BSW 2006 | ||
| 7 | Okna, drzwi, zamknięcia i rolety | Badanie odporności na przestrzelenie | ČSN EN 1522; ČSN EN 1523 | ||
| 8 | Szyby czołowe pojazdów kolejowych | Badanie odporności na przestrzelenie | UIC 651 OR; Dziennik Urzędowy UE nr 84, zał. TSI, podsystem tabor kolejowy, część J.2 | ||
| 9 | Oszklenie bezpieczne | Badanie odporności na przestrzelenie | ČSN EN 1063 | ||
| 10 | Szyby czołowe kabin pociągów | Badanie odporności na przestrzelenie | ČSN EN 15152, pkt 6.1 | ||
| 11 | Osłony ochronne maszyn | Badanie odporności na przestrzelenie | ČSN EN ISO 23125, załącznik A | ||
| 12 | Osłony ochronne maszyn | Badanie odporności na przestrzelenie | ČSN EN ISO 16090-1, załącznik A | ||
| 13 | Osłony metalowe, niemetalowe i kompozytowe | Badanie odporności na przestrzelenie | STANAG 4569, wyd. 4; AEP-55, Vol. I, Ed. D, Ver. 1, poziom ochrony 1 do 4, klauzula tajności ZASTRZEŻONE | ||
| 14 | Osłony metalowe, niemetalowe i kompozytowe | Badanie odporności na przestrzelenie | SOP VTÚ/VTÚVM-3243-15/2022 (STANAG 4569, wyd. 3; AEP-55, tom 1, wyd. C) | ||
| 15 | Środki ochrony indywidualnej | Badanie odporności na przekłucie | ČSN 39 5360, z wyłączeniem pkt 5.2 | ||
| 16 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Wyznaczanie podstawowych charakterystyk | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-1/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 2) | ||
| 17 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-2/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 8) | ||
| 18 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Pomiar technicznej szybkostrzelności – kadencja | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-3/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 9) | ||
| 19 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Pomiar prędkości początkowej pocisków | SOP KRa/5/09/26 (TP-VD-637-81: metodyka nr 10) | ||
| 20 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie skupienia i celności strzelania | SOP KRa/5/09/27 (TP-VD-637-81: metodyka nr 12) | ||
| 21 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem z odtłuszczonymi częściami | SOP VTÚ/VTÚVM-107-15/2014 (TP-VD-637-81: metodyka nr 14) | ||
| 22 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem w warunkach złożonych | SOP VTÚ/VTÚVM-107-1/2016 (TP-VD-637-81: metodyka nr 16) | ||
| 23 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem w wysokiej temperaturze | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-4/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 17) | ||
| 24 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem w temperaturze przejściowej | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-5/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 18) | ||
| 25 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem w deszczu i po deszczu | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-6/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 19) | ||
| 26 | Wytarte do sucha broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem w środowisku zapylonym | SOP VTÚ/VTÚVM-107-2/2016 (TP-VD-637-81: metodyka nr 24) | ||
| 27 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem bez czyszczenia i smarowania | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-7/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 25) | ||
| 28 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie strzelaniem dużą liczbą strzałów | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-8/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 26) | ||
| 29 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie odporności i bezpieczeństwa przy upadku | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-9/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 35) | ||
| 30 | Broń strzelecka małokalibrowa i amunicja | Badanie bezpieczeństwa przy naruszeniu zasad eksploatacji | SOP VTÚ/VTÚVM-2440-10/2019 (TP-VD-637-81: metodyka nr 38) | ||
| 31 | Beczki, kanistry, skrzynie, worki | Badanie swobodnym spadkiem | SOP VTÚ/VTÚVM-107-12/2014 (ADR, rozdz. 6.1.5.3) | ||
| 32 | Beczki, kanistry, skrzynie | Badanie piętrzenia (sztaplowania) | SOP VTÚ/VTÚVM-107-13/2014 (ADR, rozdz. 6.1.5.6) | ||
| 33 | Beczki, kanistry, skrzynie | Badanie szczelności | SOP VTÚ/VTÚVM-107-14/2014 (ADR, rozdz. 6.1.5.4) | ||
Normy referencyjne (43)
ADR
AEP-2920, Ed. A, Ver. 2
AEP-55, Svazek 1., Ed. C
AEP-55, Vol. I, Ed. D, Ver. 1
NIJ Standard-0101.04
NIJ Standard-0101.06
SOP KRa/5/09/26
SOP KRa/5/09/27
SOP VTÚ/VTÚVM-107-1/2016
SOP VTÚ/VTÚVM-107-12/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-13/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-14/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-15/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-16/2014
SOP VTÚ/VTÚVM-107-2/2016
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-1/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-10/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-2/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-3/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-4/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-5/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-6/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-7/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-8/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-2440-9/2019
SOP VTÚ/VTÚVM-3243-15/2022
SOP VTÚ/VTÚVM-4419-32
STANAG 2920, wyd. 3
STANAG 4569, Ed. 3
STANAG 4569, wyd. 4
TP-VD-637-81
UIC 651 OR
VPAM BSW 2006
Úřední věstník EU č. 84
ČOS 130026
ČOS 130027
ČSN 39 5360
ČSN EN 1063
ČSN EN 15152
ČSN EN 1522
ČSN EN 1523
ČSN EN ISO 16090-1
ČSN EN ISO 23125